• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Heruvin

 1. Heruvin

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  FBS is your reliable Forex broker for the profitable online trading, прашање и помош,ме интересира,дали ова е валидно,сигурно ,посебно за некој кој не ја познава работата со тргување со крипто валути? Или поточно,отворена е сметка купен е етериум за 100 долари,до вечерта има некаков ситен...
 2. Heruvin

  Aliexpress

  Го спомнав за е-бај ,искуство со неколку кинески продавници,а еве сега и на АЛи,веќе,порачувам,уплаќам и по некој ден примам порака ,не можат да испорачаат,немало производи,ама ги барале,слободно да си барамм назад пари..Дали ова некому се случило,дали е нешто на повидок со ослабувањето на...
 3. Heruvin

  eBay купување - ОПШТО - се што е поврзано со Ebay

  Крајот на Декември,купувам некои работи од Кина преку е-бај.Се е во ред,одредена цена на коштање,слободен шипинг.Нормално плаќам преку пеј пал,другиот ден ми стигнува порака се извинувал Кинезот и ми ја откажува порачката со образложение дека немало моментално производ.Сепак гледам постои...
 4. Heruvin

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Заедно се во едно достава,ву друго остаток,различно појаснување,и како гледам одат од пошта 1000 па 1003,а треба до 7500 Прилеп.Освен ако го достават и за тоа наплатат,останува да видам кога ќе ја донесат пратката!?
 5. Heruvin

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Повеќе пратки деновиве добив без проблем,до Прилеп,а сега за една обична и ситна пратка,денес го гледам ова,каде е е ова и што значи Скпје 2 Достава ОТК?
 6. Heruvin

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Во право си,ама моето платно беше 0.16 американски долари,ако е толку,па и неколку по толку,подобро е отколку овие апстракции од Латвија,летонија и остала боранија..зборов мие,ако преку СИнгапур доаѓа толку брзо,што е проблемот,со Латвијците,ако до кај нив од КИна стигнува за 7 денови,зарем до...
 7. Heruvin

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Најново позитивно искуство,пратката порачана на 06 Октомври 2020(од Алиекспрес),а денес доставена до дома,ама си оди преку Сингапур..е сега на кому му текна да праќаат преку латвиа..се зааглавува таму!?
 8. Heruvin

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Ова значи дека пратката се шета во Латвиа,и абер нема да дојде овде?
 9. Heruvin

  Aliexpress

  За целосно изненадување,пратката стигна вчерта во Скопје,денес испорачана директно на врата.Се работи за телефон.Ако се работи за среќа,нема данок,поради веројатно настаната ситуација од деновиве со банкаси која е поврзана со МК.Пошта!?
 10. Heruvin

  Aliexpress

  Порачано 29 Мај,според ова од Сингапур испратено на 23 Јули,утре е веќе 10 Август,дали авионот е некаде заглавен(во воздух) или информациите повеќе не се ажурираат,порано од Сингапур,најбрзо стигнуваше за 14 денови!? Ако некој може да види,еве го и бројот RB969664980SG,благодарност!
 11. Heruvin

  Најдобар одговор Недостапност на IT.mk и форумот

  Ова се случува ако сакам да пребарам некоја тема..актуелно е со последнитге настани,или...?
 12. Heruvin

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Од Мк,пошта е уште пооскудно,повеќе инфо добиваме од странство,инаку еве ги и овдешните,само ова
 13. Heruvin

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  На Македонски пошти е ова на официјална страна на Ј.Афричка пошта е ова каде би била пратката?
 14. Heruvin

  Царинска тарифа

  пристигна после неколку дена со шетање од една до друга царина,од Скопје,па Битола,за да наплатат ДДВ,и цена на преглед,па повторен преглед,па цена на извстување..нашата вечна нова Северна Македонија..ама апашлакот никако да се промени.
На врв Дно