1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HardCorec's Recent Activity

 1. HardCorec одговори на темата Скофилд, мило ми е!.

  Добредојде, имај пријатен престој и прочитај си ги правилата (на форумов) за да не те кара чичко Симо.

  24 Август 2019 во 10:22
 2. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на Sharlovski во темата Паметни часовници.

  Ако се одлучиш за Гармин, разгледај и во Грција како се цените, мојот го зедов со 160€ разлика од кај нас одкако ќе вратиш ддв 25%....

  23 Август 2019 во 23:07
 3. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на Sukhoi во темата neoTV и интернет од Neotel.

  NAT речиси и да не додава пинг. Нешто друго е у прашање. Провери ја ип адресата на wan интерфејсот на рутерот.

  23 Август 2019 во 13:05
 4. HardCorec Прикачи датотека во темата Превод на форум.

  Кога сакаш да смениш наслов на тема [ATTACH]

  12212.png 23 Август 2019 во 10:30
 5. HardCorec започна нова тема:

  Продавам XFX Radeon RX480 4gb

  Како што гласи насловот, продавам RX480 купена од член на форумов (@gOJDO), графичката е од тие "копаните", јас ја користам за гејминг...

  Форум: Продавам

  23 Август 2019 во 10:19
 6. HardCorec одговори на темата neoTV и интернет од Neotel.

  Што да повелиме? Не ја отвара сликата или што и да е...

  22 Август 2019 во 20:44
 7. HardCorec одговори на темата ВИП станува А1?.

  Да, со нова зголемена сметка... како за почеток.

  21 Август 2019 во 17:01
 8. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата каде можам да купам добра,не профи штрафилица.

  Нека литиумските јони се со тебе, чедо батериско.

  21 Август 2019 во 15:47
 9. HardCorec одговори на темата Проценка 2 x Xbox 360 Wireless Controller.

  Огласов ке биде отворен до петок, ако се продаде до петок, ОК, ако не ке си го чувам контролерот за мене :)

  21 Август 2019 во 12:50
 10. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на b.a во темата Ретро хардвер.

  Roland Sound Canvas 55, GS MIDI модул од 1991 ($795 MSRP). Ова е првиот аудио MIDI модул со GM стандардот, воедно првиот во серијата на...

  roland1.jpg roland2.jpg awe64gold1.jpg awe64gold2.jpg harmankardon1.jpg harmankardon2.jpg manualsc88-1.jpg manualsc88-2.jpg manualsc88-3.jpg 20 Август 2019 во 14:32
 11. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на Lazarko во темата Ретро хардвер.

  Уште еден ненормално редок пронајдок. Да ти била во сопственост на еден фин хипик - гитарист од Драчево. Драги форумџии, ова е сет на...

  blast past.jpg 20190816_220730.jpg 20190816_220756.jpg 20190816_220813.jpg 20190816_220103.jpg 20190816_220120.jpg 20190816_220129.jpg 20190816_220135.jpg 20190816_220141.jpg 20190816_220147.jpg 20190816_220152.jpg 20190816_220201.jpg 20190816_220726.jpg 20 Август 2019 во 14:31
 12. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на Sharlovski во темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  @The Geek Boy @Balanar Можи една дефиниција на хардкор мобилен јузер, навистина не знам.

  20 Август 2019 во 12:48
 13. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Проценка 2 x Xbox 360 Wireless Controller.

  Sekojdnevie kaj mene :)

  19 Август 2019 во 23:14
 14. На HardCorec му/ѝ се допаѓа мислењето на M.Pix во темата Ваши фотографии [Читај прв пост!].

  [IMG] Canon EOS R, ISO 50, f/3.5, 15min exposure. Straight outta camera, без никакви едитирања.

  19 Август 2019 во 13:07
 15. HardCorec одговори на темата Проценка 2 x Xbox 360 Wireless Controller.

  2 x батерии, 2 x usb кабелчиња + контролерот = 1500 денари

  19 Август 2019 во 10:09