1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Happy's Recent Activity

 1. Happy Прикачи датотека во темата OnePlus паметни телефони - генерална дискусија.

  Двата не се комплетни. Плус како целина кога се земат сите камери и снимање видео, макро и други тракатанци op7/7T pro е подобар....

  Screenshot_20200331_011323.jpeg 30 Март 2020 во 16:14
 2. Happy одговори на темата Кој модел на мобилен/смартфон користите?.

  Тврдиш дека S10 нема доволно чиста слика? Кај другиов боите се уште по нагласени и далеку подобар HDR+ Ai, се е преосветлено при што...

  30 Март 2020 во 16:03
 3. Happy одговори на темата OnePlus паметни телефони - генерална дискусија.

  Op7TPro има одлична камера и можеш да се бањаш со него, нема да има гајле. Истото важи и за mi9T. Не им се даваа пари за официјална...

  30 Март 2020 во 15:48
 4. На Happy му/ѝ се допаѓа мислењето на psyside во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Треба да го пробаш Mi Note 10, камерата со GCAM вреди 1000 евра.

  30 Март 2020 во 15:14
 5. Happy одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  На дроги се. Во нормални услови би бил 600-650Е, со кризава 500е. Неможе преку ноќ од 400Е флагшип да дојдеш на 900Е. 100Е покачување е...

  30 Март 2020 во 15:09
 6. Happy одговори на темата Кој модел на мобилен/смартфон користите?.

  Подобра камера да, ама далеку подобра... Хмм, без менување апаратура за светлина... Голем сензор често ја мати позадината и кога не...

  30 Март 2020 во 15:02
 7. На Happy му/ѝ се допаѓа мислењето на Potop во темата Кој модел на мобилен/смартфон користите?.

  Сменет iphone xs за huawei p30 pro. Камерата одлична а и батеријата. Супер џарџинг дефинитивно многу брка работа :) Испратено од...

  30 Март 2020 во 14:56
 8. Happy одговори на темата Кој модел на мобилен/смартфон користите?.

  Тој iphone 5S сто посто на апарати дишел со батеријата. Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација

  27 Март 2020 во 02:38
 9. На Happy му/ѝ се допаѓа мислењето на Fiend во темата Кој модел на мобилен/смартфон користите?.

  Конечно и јас се подновив, апгрејд од Iphone 5s на huawei p30 pro.

  27 Март 2020 во 02:29
 10. Happy одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Најдобрите дисплеи трошат дупло од мид рејнџ (300+ nits разлика) . Wifi6 стандард. Итн. Toa што кажуваат 25% повеќе перформанси и 25%...

  27 Март 2020 во 02:02
 11. Happy одговори на темата Huawei паметни телефони - генерална дискусија.

  1. И S20U во бета фаза имаше тиња камера така што финалната верзија ке биде нормално подобра. 2. За видео се послаби од самсунг/ајфон,...

  27 Март 2020 во 01:41
 12. Happy одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Никогаш во историјата на Самсумг не сум видел да имаат најдобра батерија кај знаменосците. Стално биле просечни што е ок се додека не...

  27 Март 2020 во 00:50
 13. На Happy му/ѝ се допаѓа мислењето на gremlin во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Mi 10 почнува од 578 евра? Ајде пушти линк каде си ја видел таа цена. Јас на али гледам дека е 850$ основната 8/128 верзија ... за таа...

  27 Март 2020 во 00:46
 14. Happy одговори на темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Не апдејтуваш. Ако ти треба подобра камера си ставаш G - Cam. Колку и да тестираат друго е да тестираат 50 души во лабораторија а друго...

  27 Март 2020 во 00:36