• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Hans Dieter

 1. H

  Царинска тарифа

  Можно е. Прашувам бидејќи во принцип на пакетот стално стои нешто од DHL, а каква врска има тоа со регуларната пошта - навистина не знам. Сепак, она што повеќе ме интересира е каков е односот на царината кон книгите.. колку што знам се ослободени..
 2. H

  Царинска тарифа

  Здраво на сите, ме интересира што е финтата со царинење книги, особено ако се испратени бесплатно. Како стипендист на една организација досега 3 пати сум добивал пакети со бесплатни книги во рамките на програм за стручна литература и никогаш не сум платил ништо освен поштенската уплатница од...
На врв Дно