• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Hakerstain

 1. H

  Робомак. Интересно посрамотување.

  Ова ти се вика д*пење у здрав мозок (како што кажа некој предмене) и тоа буквално. Незнам кој ама некој странец од ова има да го надрља и тоа дебело (ако има среќа можеби и нема да добие шамар). :ua::ua:иначе порака за странците: Ве зае*але дебело!:LOL::LOL: P.S: Чива идеја било ова, да го...
 2. H

  WEP Cracking - Vol. 2

  САКАМ НЕКОЈ ПО ПП ДА МИ ОБЈАСНИ ШТО Е РАЗЛИКАТА МЕЃУ WEP И WPA!(мора преку ПП пошо темава е за дискусии, не за туториали) и ќе ви се молам....КОЈ од вас има линукс на компјутерот и кој ов вас има работено со Aircrack-ng? Ако има барем 2-ца тогаш јас сечам вени!
 3. H

  WEP Cracking - Vol. 2

  BackTrack e наменет за таа работа, затоа не треси глупости. Си има вградени алатки во него (барем мислам) иначе WPA(-2 во твојот случај) не е премногу тешко да се кракне, само треба да снимиш едно 100 МБ сообраќај (со airodump-ng работам иначе сум пробал и со Wireshark) и завршена работа (и за...
 4. H

  InFocus проектори...?

  Се работи за некој брен или тип на проектор...биди по детаљен...
 5. H

  Cenzura vo video klipovi.

  Можеш ова да го правиш и во Movie Maker; само ти треба BIP тон од една минута и кастри таму кај што ти треба. Ако сакаш можам и да ти направам BIP (1000Hz=1MHz) само пиши ми...
 6. H

  Македонци работеа на Терминатор

  Абе сите ги бива за се само ако имаат пари и ресурси, тука кај нас неможеш да набавиш оригинален Фотошоп па камо ли нешто друго. Се утепувам од барање рендери за креации и го превртувам гугл по 10 пати за на крајот да ја најдам некаде каде се палаќа со пејпел и на крајот сваќам дека неможеме ние...
 7. H

  Највпечатливи МК, ТВ реклами, 2009

  Има една реклама која сега излезе. Се работи за рекламата на кокакола и историјата на прославувањето голови, едноставно неможам да се изнагледам, чекам да почнат реклами само заради неа...
 8. H

  Monster TV Tunner

  Пробај со AVS TV BOX. Јас ја користам таа програма со Zoltrix TV Max и имам одлични резултата, плус е компактибилна со секоја картица. Пиши ми што си направил..
 9. H

  2.1 Аудио Проблем

  мене истото ми се дешава(ше) подолго време само што кај мене е проблемот што каблите ми се како шпагети во тањир (каша попара ми е све!) и кај мене зуеше повеќе него музиката. Решение? го обвиткав само тој кабел во алуминиумска фолија и се се среди. Истово го пробав и кај другар со истиот...
 10. H

  MAYA (врв за 3D)

  Немам моментално на лагер ништо од тоа што сум правел ама ќе пробам да ископам нешто, иначе 3D Max-от не е толку лош и го имам работено, ама доста е комплициран, додека со MAYA е направен цртаниот филм Немо па сега одлучете се самите кој ви е подобар. За мене е MAYA.
 11. H

  WEP Cracking - Vol. 2

  Се зависи од Wordlist-от и дај кажи ми баш што си користел....пошто јас работам со Aircrack-ng на линукс. Иначе WPA & WPA2 не е некоја си филозофија само што ти треба голем и добар Wordlist. тоа е целата работа. :ua: :muahaha:
 12. H

  Како се прави ЦС 1.6 мапа?

  Тоа ќе мораш да си го симнеш друже...
 13. H

  ГТА Македонија

  Неможеш туку така само да седнеш и да направиш игра, тоа не е мала работа, ти треба прво да знаеш фотошоп доволно добро за да можеш да направиш асална текстура, после тоа ти треба да знаеш барем 3D Max за д аможеш сето тоа да го склопиш и на крајот ти треба супер да познаваш C++, Java, VB или...
 14. H

  CS Version: Македонија

  Do you want it one more time?!....I am just kidding...Фала, сега ќе пробам така...
 15. H

  WEP Cracking - Vol. 2

  Фала богу дека не е исто, затоа викам дека има 2 начина....BackTrack ти е OS а Aircrack само обична алатка. И само уште една работа, ненити помислувајте на кракирање на WPA/WPA2 бидејки е просто....невозможно. Всушност е возможно само што ви треба Wordlist со едно 99999999999999......9999...
На врв Дно