• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Hakerstain

Прекар
Ajnstajn
Професија
Mucenik
Омилен цитат
Kako je lepo biti glup!
Музика
ALL TUPES.
Програмски јазици
Comand, Terminal etc.
Најчесто користени апликации
Win RAR, Adobe Photoshop, Mozila Firefox i dr.
Омилен спорт
Velosipedizam, Plivanje
На врв Дно