• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Грне

 1. Г

  Проблем со sleep на win7

  Мислам дека Дуле_ит е во право само така се разговара со безобразни, тие мислат парите на дрво ни растат па ќе си купуваме компјутери ко млеко за варење. Маци педходната инсталација е со формат, ја избришав партицијата и го инсталирав виндовс 7, еве сабајле ќе направам уште една реинсталација...
 2. Г

  Проблем со sleep на win7

  Се логирам како администратор ги проверив сите опции и нема ништо лимитирано. Најчудно е што пред да одам на сервис се функионираше како што треба после тоа милион проблеми, еве вчера сакав да снимам .avi филм од цд на хард, а и си гледам нешто на интернет се укочи цел компјутер не работеше дури...
 3. Г

  Админ, неможем да најдм како се брише профилот, па направи го тоа за мене . фала

  Админ, неможем да најдм како се брише профилот, па направи го тоа за мене . фала
 4. Г

  Проблем со sleep на win7

  Само толку? еден одговор, многу голема помош благодарам.
 5. Г

  Проблем со sleep на win7

  Проблем со sleep на win7 Пред неколку дена бев во АМЦ да ми ја заменат графичката бидејќи наместо 1гб ставиле 512мб. така јас чекам два саати да ја сменат за работа што се прави за 90 секунди. Влегов во сервисот кога ќе видам мајсторчето влегло во мојот заштитен фолдер со филмови (?) и ги...
 6. Г

  Совет за конфигурација

  Здраво! Бидејќи не сум многу запознаен со компјутерската технологија, а сакам конечно да земам малку подобар компјутер би ве замолил за совет помеѓу две конфигурации кои се продаваат во АМЦ кои коштаат околу 20.000,00 ден. А ако знае некој да има и некоја подобра конфигурација за тие пари ве...
На врв Дно