• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од grev_mk

 1. G

  Paypal и VCC

  Дали има некој искуство со оваа комбинација и ако може да сподели кој vcc сервис го користи за верифицање акаунт. Мене конкретно ми е потребно да продавам т.е. да примам пари на пејпел за што секогаш има малку построга контрола. Tnx
 2. G

  Проблеми со рутер на Cabletel LAN мрежа

  фала за помошта :))) средив инаку со ставање на пра-стар фирмвер на рутерот wrt54g2.
 3. G

  Проблеми со рутер на Cabletel LAN мрежа

  Вака, Пред 2 дена ставив интернет од кејблтел и тоа лан ( без модем) и брзината на торенти и останати п2п врски ми оди како што треба...е сега проблемот е што ме дупат обични страни како гугл, ибеј и слично. Со фејсбук од време на време имам по некој проблем. Откако ќе направам рилиз dhcp и...
 4. G

  Конечно Paypal и во Македонија?

  нема да ти ја одблокираат во никој случај, а нема ни да ти ги земат парите. Ќе ти бидат замрзнати 180 дена и доколку никој не си ги побара назад, ќе ти дозволат да си ги повлечеш на картица пред да го затворат акаунтот. Испробано :)
На врв Дно