• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од graf

 1. graf

  Ај мал Хелп JS

  Кога ке отвориш да си биде плава е потоа кога ке кликнеш да биде ЦРВЕНа толку , само за да смени еднаш боја копчето @feit го среди е сега само кога ке се кликне да биде чрвена :)
 2. graf

  Ај мал Хелп JS

  Не дека не се баш корисни ама ок се и тие мислев на другите :) , @feit или некој од другите кажете ми за Сенката ф-цијата не ми фунционира ?
 3. graf

  Ај мал Хелп JS

  Фала ви ептен :) Инаку @feit тие тракатанците што ми се како грешки од пуста нервоза пробувава разни глупости и се изнервирав :) :) Инаку некој туториал за чудово Јава Скрипт ? и уште еднаш Фала ви :)
 4. graf

  Ај мал Хелп JS

  Вака сега барањето е следно Да се креира страна zadaca2.html во која ќе има текст со сина сенка и копче. Притоа со кликање на копчето да се менува бојата и насоката на сенката. Кога курсорот ви е над копчето текстот на тоа копќе треба да биде („Внатре“), а кога курсорот не е над копчето...
 5. graf

  Идеален Backup

  Вака сега ме интересира ако може некој да ми помогне сакам да напраам целосен бекап на партициите значи цела партиција во еден фајл и да се префрли на ехтерен хард. Со копи пасте многу споро иде Ви Благодарам Однапред
 6. graf

  ГИТ

  Git on Windows was only officially supported using Cygwin. To help make a native Windows version, this project was started, based on the fork. More information: InstallMSysGit or UpdatingMSysGit msysGitSources FuturePlans GitCheetah MSysGitHerald А На линукс си е апт-гет класика...
 7. graf

  Мојот десктоп

  Фалааааа :) Ептен ме засцига позадинава :)
 8. graf

  Мојот десктоп

  Ај ако може БекГраундот ептен ми се засвига друже Фала Однапред
 9. graf

  ГИТ

  повелете http://www.slideshare.net/guest2d2ecb/timska-rabota
 10. graf

  ГИТ

  @gdamjan на пмф(информатика), а за другите да средив за гит фала многу иначе ако сакате имам кратка презентација што презентирав кој сака може да му ја пратам :)
 11. graf

  ГИТ

  Вака ми треба нешто во врска со чудово за на факс ми е да го објаснама како работи и што значи детално , е сега некако објаснувањето ми е сложено ке може ли некој малце едноставно обаснение да ми даде ви благодарам однапред еве линк во врска како е што е програмчево http://git-scm.com/
 12. graf

  quagga on Linux

  ова ни е како проект на факс, 3 сме темата ни е Конвергенција на РИП, и сега работиме под линукс инсталиравме куага па зебра и сега тесктираме , целта ни е пример имаме 5 рутери и ако 4тиот зезне сам да учи рутерот да оди од другата страна да прати пинг и да е измери најбрзо време такви ствари ...
 13. graf

  quagga on Linux

  Друже инсталирана е мене ми треба нешто ко обаснување како иде инсталацијата такви ствари, нешто ко документација за на факс ми е :)
 14. graf

  quagga on Linux

  за убунту , ама мене ми треба туториал, како иде инсталацијата нешто обаснувања такви ствари
 15. graf

  quagga on Linux

  Ке сака ли некој ако има нешто да постави ми треба во врска со How to Instal quаgga нешто објаснувања како иде инсталацијата и такви ствари ? п.с имам грешка во насловот quagga :) Ако го згрешив местото за прашањето се извинувам :)
На врв Дно