• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Gorskin

 1. G

  PayPal следната година во Македонија?

  Ајде сега, џомбитис финти. Гуштер си, нов си на форумов:P... Ти избрзуваш со заклучоци. Инаку како може да се протолкува твојот заклучок дека сум бил малолетен?!?? Раководејќи се по твојата анализа за тоа дека сум бил малолетен и уште некои шпекулативни промашувања, лесно можам да заклучам дека...
 2. G

  PayPal следната година во Македонија?

  Имам 31 година и сум многу активен член на политичка партија. Гледаш дека незнаеш шо збораш?!?? Тоа последните реченици, за со дедоми изгледа алудираш, тоа ми рече вработениот да пробам, со пензионерска Виса Електрон, зато шо неможеше да издадат тие Виса Електрон како шо треба, немале пластики...
 3. G

  PayPal следната година во Македонија?

  Комплекси и фрустрации произлегуваат кога сите деца имаат точаци или компјутери, а ти немаш. Нема врска тука дали твоето семејство е поситуирано од некој на тие кои ги имаат, но ете нивните татковци или мајки озбилно размислиле и ете му купиле, а твоите од немукает, или шо и да е, не ти купиле...
 4. G

  PayPal следната година во Македонија?

  Секој секогаш треба да си тргне од себе, кога е во прашање нечија вина. За се ни се нас другите виновни. Дури и да е така, една незначителна монета, како нас во светскиот пазар треба многу сериозно да се преиспита и да стори се за да се најдеме на ПејПал листата. Кога не те бараат другите за...
 5. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Е баш ќе одам и за инает ќе извадам и од таму Visa Electron:D
 6. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Кога видов дека многу имаат потенцирано за конфирмирана ПејПал адреса, доста се изначитав за Ибеј и за ПејПал, по форуми. Видов дека многу дечки кои им побарале да им пуштат продавачите на друга адреса(на работа), овие пак им пуштиле на ПејПал адресата, па негативен фидбек па кавги и што уште...
 7. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Не е правилно ни тоа што сме регистрирани како Словенци. И неможеш да се повикаш САМО на Ибеј. Како може така?!?? На Ибеј му плаќаш со ситни железни пари, пуштени во плик?!?? Тоа за затворање на сметката и повлекување на парите по 6 месеци. Тоа е чест случај со оние, кои префрлаат поголеми...
 8. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Мора да ти има текнато, дека ако дојде до тоа, да привлечеш било какво внимание на ПејПал, дека ќе те сетат оти им се провлекуваш низ дупките во оградата.
 9. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Шо си е сигурно, е сигурно. Подобро да го спречиш, одколку да го лечиш.
 10. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Добро друже, не се пали.:) Пушташ порака, прашуваш дали ќе ти прати на друга адреса од таа на ПејПал, му даваш адреса. Од него зависи. Нема што да си објаснуваме. Освен ако не те праша. Абе ти имај направено трансакции еден тон, но мене тоа не ми значи ништо. Доволно ми е тоа што гледам...
 11. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Ако ти е ок да си имам јас свој став, нема да настапуваш со таков сарказам. Твоја работа. Нема шо да те нервира тебе, тоа што оние кои се регистрирани на ПејПал нерегуларно, се претпазливи. Ако тоа те нервира, тогаш тоа не е мој проблем. Ако тргне нешто наопаку, за регуларно регистриран...
 12. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Може да го посочиш некој како теоретичар, за оваа тема, ако нема ПејПал сметка, ако не платил 100 и нешто долари на ПејПал за трансакција од Ибеј и ако доправа ќе се расправа со трговците на Ибеј. Ако ова не е пракса, тогаш јас не знам што е бе друже.:D Сега јас незнам ти како и што си правел на...
 13. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Друже, тој и да ставил, а и да не ставил, врши трансакции само преку ПејПал. Тој нема ни причина да се повлече, а не ни мора. Се што треба да направи е да си ги префрли парите, затоа што сите знаеме дека праќаат од кога ќе ги добијат парите и после тоа, да прати на ПејПал адресата. Дали тој...
 14. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Да, ама тие не земаат во предвид дека има некој со непостоечка адреса, регистриран на ПејПал. Ако се покрене истрага, ќе видат дека продавачот е практично измамен. Иако ја има Македонија на Ибеј, ПејПал е во нивна сопственост, така да тоа е доста ризично, да се купува, без да биде продавачот...
 15. G

  Порачување преку интерент, Пејпал за Македонија?

  Avid, гледај прво да контактираш со трговецот, прашај го дали ќе ти прати на Македонска адреса и ко ќе се согласи, тогаш шибај. Се додека не е Македонија регистрирана на Пеј Пал, тоа треба да ни стане навика. Некој дури имаат и потенцирано дека не е потребно ПејПал адресата да биде...
На врв Дно