• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
G
Реакции
1

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења За

  • Па значи е тука, колку Rampage 3 Extreme матичната. Прочитав дека Gigabyte се одлични матични, ама ќе ја земам оваа Rampage 3 најверојатно. Нема многу избор за 1366 матични овде во Битола, ќе се поштедам од маткање. А можеби нема да биде лошо и Скопје да дојдам да побарам нешто. Го спуштив ценовникот на Мебиус, ај да видам шо имаат.
    Од Мебиус е купена, 19000 пред околу година дена и некој месец. Сега незнам колку е. Иначе одлична е плочата коска, и за оверклок има одлично ладење, и ефиктивност на меморијата (бандвит) има 10 сата порта и милијарда конекции.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Дно