• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од gormih

 1. G

  Преместени и офтопик мислења

  Па еве и сами видете кој е позади сајтот: http://who.godaddy.com/whois.aspx?k=TLqH4ai4q2Gp/BnxvdvOmBKJmk+H5Mi+wsvIi8tDlHkvhR3Gl0BwnYNVOobA61pTvPAMX8F8bd0=&domain=quartelectronics.com&prog_id=GoDaddy Таму убаво си пишува: Domain Name: QUARTELECTRONICS.COM Registrar URL...
 2. G

  Преместени и офтопик мислења

  Еве линк од фабрикава каде АМЦ као нарачува продукти т.е. слика која што ја ставиле на нивната лошо изработена страна на КВАРТ ЕЛЕКТРОНИКС: http://www.ktc.com.cn/About/Photos/2251.html а еве ја сликата што ја ставиле на својата веб страна...
 3. G

  Рецензија Quart QT550, 5" мобилен телефон

  Другар НИГДЕ !!! Како што кажав телефонот е NO NAME што се однесува на глобални рамки. Како КВАРТ го има само во МК. Политиката на кинеските компании е доколку нарачаш поголема количина ти ставаат име какво сакаш, можеш и твоето име да го ставиш само ако ти е заштитено и доколку нарачаш не знам...
 4. G

  Рецензија Quart QT550, 5" мобилен телефон

  Најнапред здраво на сите, бидејќи сум нов на Форумов !!! Барав на Нет мислења и искуства за погореопишаниот телефон и наидов на оваа рецензија па како корисник на телефонот не можев да се воздржам а да не искоментирам и Ви го претставам јавно моето искуство со телефонот. Прво и Основно мој...
На врв Дно