• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Goran1990

 1. G

  Сакам да земам пц помош

  хдд ке земам 1тб и 2х2гб рам =4гб рам а потака ке сменам и процесор:)
 2. G

  Сакам да земам пц помош

  се работи за веб сервер / хостинг за веб страни да ставам како хостинг. е добро де ја да си составам едно компјутерче со ова напојување? http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=32930
 3. G

  Сакам да земам пц помош

  А сакам да знам дали обично дектопо компјутерче и еден сервер ги содржат истите компоменти? и кој се компоментите на сервер ако не се истите како и на еден компјутер? ----------- поздрав ------------
 4. G

  Сакам да земам пц помош

  Дали е можмо да составам компјутерче поточно за сервер ке ми е некое салб со 512 мб рам и 130 хдд за 150-170 евра кукиште имам :D дали е можо дајте компоненти
 5. G

  HTML e-kniga - po moznost na mk

  СИМНАВ МН МИ ПОМОГНА @stefan_v МН.. МН БЛАГОДАРАМ :bravo::bravo::bravo: POZZ:LOL:
 6. G

  HTML e-kniga - po moznost na mk

  ок ок ајде закачи. позз
 7. G

  zz ti imas kniga za html na makedonski taka? prikacija negde ako ne ti e maka ajde pls pozzz

  zz ti imas kniga za html na makedonski taka? prikacija negde ako ne ti e maka ajde pls pozzz
 8. G

  HTML e-kniga - po moznost na mk

  Abe mi odi i na angliski no nekoj zborovi ne gi razbiram 12 god imam sakam od pomal da naucam da go usovrsam zatoa ako ne daj na angliski ke se snajdam pozz:ermm:
 9. G

  HTML e-kniga - po moznost na mk

  Zdravo. Dali ima HTML E-KNIGA na makedonski da spustam ako nema dali ima nekde da se kupi u sk ili onlineeeeee ama na makedonski pozdrav :wtff:
 10. G

  Графички табли - Pen Tablet

  http://www.anhoch.com/pcmarket/?cat_id=383&sort_by=name&display=all&page=0&limit=10 Повели друже ти стига до дома ако порчаш ОНЛАЈН поздрав. :D
 11. G

  Хостинг Компанија

  VPS :)
 12. G

  Хостинг Компанија

  Ахам во ред а неш др треба да се купе или додаде?:D
 13. G

  Хостинг Компанија

  Здрааво сакам да отворам хостинг компанија за гаме сервери јас и едно другарче тој има сервер и сеа што ни треба да инсталираме да ставиме и слично се обајаснетеми сее и исто така за гаме панел поготово сакаме да хостираме за кантер страјк 1,6 и гта. Поздрав
 14. G

  Маица + Лого

  Фала ви на пофалбите и и ке го дргнам од ракавот десен логото :D Поздрав
 15. G

  Маица + Лого

  Здраво. Па денес направив едно лого и дизајн на една маичка за видео продукција Кажејте дали треба да изменам нешто или е супер, се е правено во фотошоп цс5 Лого: Маичка: Ако имате некој ваши мислејна кажејте. Поздрав.:D
На врв Дно