1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

gOJDO's Recent Activity

 1. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на -={K-O-R-U-N}=- во темата [Проблем] Првиод DP порт од графичката дава слика САМО откако ќе се реконектира или on/off.

  Ме чуди како ова не ти било прва опција? :D

  18 Јули 2019 во 23:42
 2. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на Bozoo во темата Продавам Nintendo Switch.

  Купено од Швајцарија пред некој месец сива боја пред некој месец упалено е 5 пати до сега. Во топ состојба е нема ни една гребнатинка....

  DSC_0381.JPG DSC_0380.JPG 18 Јули 2019 во 22:21
 3. gOJDO одговори на темата Проценка Правила за проценка на уред за продажба.

  Ни приближно не е изработен па макар и секој ден да сум го користел со саати. Не е ни приближно прецизна табелата од погоре.

  18 Јули 2019 во 16:35
 4. gOJDO одговори на темата Проценка Правила за проценка на уред за продажба.

  Убаво си се потрудил да напаравиш некаков концепт, го поздравувам вложениот труд, меѓутоа овој есап нема врска со реалноста. Едноставно...

  18 Јули 2019 во 14:27
 5. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата Проценка Правила за проценка на уред за продажба.

  Создавањето на цената не е едноставна категорија. Важат многу правила, не само староста и степенот на оштетеност. Тука е разликата од...

  18 Јули 2019 во 14:01
 6. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на dekomote во темата Продавам Soundbar Yamaha YAS 207.

  Продавам Soundbar Yamaha YAS 207, еден од помоќните и најнаградувани саундбари што може да се најдат тука. Купен од нептун во Август...

  18 Јули 2019 во 12:56
 7. gOJDO започна нова тема:

  Нови кулер Arctic Freezer 33 и 34 eSports one

  Продавам два нови, неотпакувани кулери: 1) Arctic Freezer 33 eSports One бело/црн, 2) Arctic Freezer 33 eSports One црвено/црн [ATTACH]...

  IMG-7d18a4c26af470e931161b915bcae540-V.jpg

  Форум: Продавам

  18 Јули 2019 во 12:53
 8. gOJDO одговори на темата Intel vs AMD.

  Pentium D e Netburst 2 архитектура, Core 2 e Core архитектура. Користат иста платформа, т.е. имаат иста макро-архитектура.

  18 Јули 2019 во 11:45
 9. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на Fatal1ty_ во темата Решено Aпдејт на форум 1.5.24 [Последна].

  Идеата ни е да биде што е можно по friendly

  18 Јули 2019 во 09:08
 10. gOJDO одговори на темата Intel vs AMD.

  Козметичка е надградбава во однос на 2400G, т.е. само повисоки клокови и ништо друго...Во апликации разликата во перформанси во просек е...

  18 Јули 2019 во 08:52
 11. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на dekomote во темата Купувам HI-FI опрема.

  Купени. Клуч.

  18 Јули 2019 во 08:37
 12. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на CykaBlyat во темата Плоча за r5 3600.

  Не е до мене,немам друга опција.Да имав пари ке земев 9900к и custom loop со 2080 ti ке напраев ама за жал немам толку пари.

  18 Јули 2019 во 08:36
 13. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на CykaBlyat во темата Плоча за r5 3600.

  Единствен процесор што иди блиску од зен+ до р5 3600 е 2700x и ако земам таков ке мора да го порачвам од интернет (ebay или aliexpress)...

  18 Јули 2019 во 08:36
 14. gOJDO одговори на темата Плоча за r5 3600.

  точно. нема

  17 Јули 2019 во 22:46
 15. На gOJDO му/ѝ се допаѓа мислењето на gremlin во темата Плоча за r5 3600.

  Ако планот е да се клока се праи муабет за врм ладење и тн. ако планот е да се вози на сток сеедно е каков врм има побитно е што друго...

  17 Јули 2019 во 22:43