1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
gOJDO
Последна активност:
29 Март 2020 во 11:02
Зачленет:
23 Јануари 2008
Мислења:
9,575
Допаѓања:
13,816
Поени од трофеи:
2,317
Локација:
сред село
Занимање:
диско денсер

Сподели

gOJDO

Epic, од сред село

Kargo ekspres(ne samo kargo) se proverena rabota, ne pravat civganski i malogragjanski raboti kako drugite. 15 Април 2015

gOJDO последен пат беше виден (како):
Прегледува тема Nintendo Switch + Orzly Controller Adapter + bag + games + Samsung 64GB EVO+ SD Micro, 29 Март 2020 во 11:02
  1. spiderman
   spiderman
   Ти ја пишав страната на реп :)
  2. Neo51
   Neo51
   gOJDO ne znam dali ja vide porakata sto ti ja prativ me interesira dali ti e prodaden ili go imas uste monitorot da znam dali da brzam so prodavanje na mojov ili ne
  3. maci
   maci
   gojdo,ti prakam dve poraki na skype....neznam DALI NE GI GLEDAS ILI ME IGNORIRAS?
   za kolku ke mi ja sklopis konfiguracijata:
   athlon dc 4200 ili 5000
   hdd wd 160gb ili 500gb
   maticna asus ili gigabyte so inte.vga (ne sum po igrite)
   ram 2gb(800mhz) moze i micron
   tv card snimanje na disk,slika u slika...
   i kukiste so napajanje za ova.moze i delux...
   i lcd 19 "asus.
   pc to mi e za zamana za vtor tv,za net,film,snimanje od tv card...toa.
   jedino se mislam dali da stavam pojak procesor i pojak hard?
   dali ima potreba za toa sto planiram da go koristam,ili ke vrsi rabota so procesor athlon x2 4200?
   pozdrav
  4. zaeban
   zaeban
   utre idam nakaj sk ali do 2 ke sum tamu najkasno oti od 4 prijatelot na rabota e i mora da se vratime javi mi se utre do 2 nekako dase vidime ako treba da dojdam kaj rabotis kazi da se najdime da zavrsime rabota.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Локација:
  сред село
  Занимање:
  диско денсер
  Processor & Cooler:
  Intel со вентилатор
  Storage:
  полн
  PSU:
  ЕВН Снабдување
  RAM:
  алуминиумски
  VGA:
  Super VGA
  Case:
  closed
  Mouse:
  хрчак домашен
  Audio:
  сардисаунд
  Monitor:
  телевизор у боја
  Keyboard:
  механичка
  Motherboard:
  Asus
  OS:
  Windows
  Прекар:
  gOJDO
  Професија:
  мангуп
  Омилен цитат:
  „Волкот бил дебел во вратот затоа што сам си колел офца“ - народна поговорка
  Музика:
  да не е психоделичен фолк или тежок/мртов ментал
  Видео:
  www.porntube.com
  Програмски јазици:
  машински и рачен
  Најчесто користени апликации:
  виндоус
  Омилен спорт:
  шах, пикадо, табла
  Интереси:
  имам

  Потпис

  Играчки: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]