1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
gOJDO
Последна активност:
31 Март 2020 во 08:59
Зачленет:
23 Јануари 2008
Мислења:
9,587
Допаѓања:
13,835
Поени од трофеи:
2,317
Локација:
сред село
Занимање:
диско денсер

Сподели

gOJDO

Epic, од сред село

Kargo ekspres(ne samo kargo) se proverena rabota, ne pravat civganski i malogragjanski raboti kako drugite. 15 Април 2015

gOJDO последен пат беше виден (како):
Прегледува тема Продавам процесор, матична, графичка и напојување, 31 Март 2020 во 08:59
  1. undergrounde
   undergrounde
   kade da najdam gtx275 ili gtx280
  2. Elektrikz
   Elektrikz
   бро,шо бидна со понудата што правевме муабет?:)
  3. Dragonshardz
   Dragonshardz
   Здраво

   Ми беше препорачано да ти се обратам во врска со правење добра конфигурација, како hardware гуру на форумов :)
   Имам и отворено тема за истата работа http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=13826
   Ако не ти е тешко да разгледаш и да ми пишеш одприлика што би можел да составам за тие (600 euros) пари.

   Однапред благодарам
   Miksa
  4. daniel111
   daniel111
   nisto od biznisot- zatoa ne mi se javuva na tel.
  5. mztrifunovski
   mztrifunovski
   gOJDO каде можам да набавам DVI to HDMI adapter за графичкава? Гледав на сајтовиве дека доаѓало со графичката, ама кај мене немаше :(
  6. daniel111
  7. gOJDO
   gOJDO
   935 seushte ne postoi ine znam dali ke postoi. ke ima 930, koj ke bide za s1156 i ke raboti na 2.83GHz. 935 koga bi izlegol bi trebal da ima QPI 6.4Gts namesto 4.8Gts kako kaj 9x0 modelite.
  8. Space
   Space
   moze da mi objasnish nesto okolu i7 935 sto kako performansi nekoe info okolu toa?fala.pozdrav
  9. gOJDO
   gOJDO
   ne go znam i mislam deka folira. inaku porano doagase i jadese, toa sto ne e za jadenje, na temi kade sto nekoj prodava nesto. na primer ti prodavas procesor za 100 evra, koj nov kosta 200 evra, i doaga miki i vika procesorot ne vredi poveke od 20 evra...i toa bez da ima namera da kupuva ili slicno, cisto da rasipe pazar...
  10. daniel111
   daniel111
   gojdo go znaes li miki petrovski od forumov -celo vreme prodava nesto i non stop mu e prodadeno --- ima li nekoj od forumov da kupil nesto od nego
  11. psyside
   psyside
   Фала за коментатот на профил, #1 хардвер гуру у Македонија :)
  12. gOJDO
   gOJDO
   Провери по фирмиве. Асус во принцип имаат повеќето фирми. За цени не би знаел на памет да ти кажам. Ама треба да се околу 100~120 евра
  13. JunkXxor
   JunkXxor
   gOJDO me interesiraat ovie modeli
   ASUS P5Q i ASUS P5Q-E
   kade mozam da gi najdam i po koj ceni?
  14. gOJDO
   gOJDO
   Za tie pari ke najdes i P45. P5Q na primer
  15. JunkXxor
   JunkXxor
   Batka daj nekoja preporaka za maticna,mi treba p43 chipset do 6500~7000 den.
  16. NetworX
   NetworX
   изгледа го избришал огласот иначе беше матична P5Q PRO и процесор Е5300 за 5500ден. (избриши некоја пп неможев да ти пратам)
  17. maci
   maci
   zaebancija bese so ona ventilatorot izvaden od tamce(kamion tam-sto gi vozea zito luks kombinjata)
  18. maci
   maci
  19. Nepoznat
   Nepoznat
   Пријателе, уште ли важи понудата за Core 2 Duo-то?
  20. Nepoznat
   Nepoznat
   Ај ѕирни во мојата тема за процесорот.:)
  21. Popay
  22. gOJDO
   gOJDO
   Контролерот ми го бараа уште тројца пред ти да се сетиш:) Контролерот е веќе таксан, ако го расклопувам компјутеров на делови.
  23. Popay
   Popay
   Друже што бидна, се продава контролерот или не?
  24. gOJDO
   gOJDO
   Што конкретно не ти е јасно?
  25. lifehacker
   lifehacker
   Не можам да те сватам !!
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Локација:
  сред село
  Занимање:
  диско денсер
  Processor & Cooler:
  Intel со вентилатор
  Storage:
  полн
  PSU:
  ЕВН Снабдување
  RAM:
  алуминиумски
  VGA:
  Super VGA
  Case:
  closed
  Mouse:
  хрчак домашен
  Audio:
  сардисаунд
  Monitor:
  телевизор у боја
  Keyboard:
  механичка
  Motherboard:
  Asus
  OS:
  Windows
  Прекар:
  gOJDO
  Професија:
  мангуп
  Омилен цитат:
  „Волкот бил дебел во вратот затоа што сам си колел офца“ - народна поговорка
  Музика:
  да не е психоделичен фолк или тежок/мртов ментал
  Видео:
  www.porntube.com
  Програмски јазици:
  машински и рачен
  Најчесто користени апликации:
  виндоус
  Омилен спорт:
  шах, пикадо, табла
  Интереси:
  имам

  Потпис

  Играчки: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]