1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
gOJDO
Последна активност:
9 Јули 2020 во 21:46
Зачленет:
23 Јануари 2008
Мислења:
9,712
Допаѓања:
14,468
Поени од трофеи:
2,317
Локација:
сред село
Занимање:
диско денсер

Сподели

gOJDO

Epic, од сред село

Kargo ekspres(ne samo kargo) se proverena rabota, ne pravat civganski i malogragjanski raboti kako drugite. 15 Април 2015

gOJDO последен пат беше виден (како):
Прегледува скорешна активност, 9 Јули 2020 во 21:46
  1. gOJDO
   gOJDO
   Ум шо идат одпосле не јет ум.
  2. mztrifunovski
  3. gOJDO
   gOJDO
   5870 е подобра. Ја прави пепел 6870.
  4. daniel111
   daniel111
   profesore kazi koja e podobra ati 6870 ili 5870 za ista cena t.e 5870 e poskapa 15$
  5. Luidgi
   Luidgi
   Гојдо ако уште купуваш графичка имам да ти понудам nVidia GeForce 7100GS 128MB со 1xVGA и 1xS-Video излез за 500 ден. Поздрав
  6. mik1
   mik1
   zdravo gojdo, imam jas asus radeon 5850, kupena e so konfiguracija vo mart godinava, pa ako moze zamena so tvojata 5870 plus doplata, se razbira ako se e vo red so grafickata i tvojata i mojata, baska toa ako sakas :)

   pozdrav
  7. boriz
   boriz
   vo red blagodaram ke probam prvin so garancia i tie raboti zosto ovoj e od onie skolskite a ako ne ke baram pomos povtorno
  8. gOJDO
   gOJDO
   Od ovie informacii, t.e. vaka na pamet, nikoj nemoze da ti odgovori. Ako e pod garancija, go nosis vo firmata od kade si go kupil. A ako ne, treba da go odneses na nekoj servis da go vidat. Jas nedelava nemam vreme, konsultiraj se so SaleSK, on moze da ti go reshi problemot ako e reshliv.
  9. boriz
   boriz
   Decki kako da go kinisam notebook Eec 900 Ha koj ne saka da se pusti a zelenoto diodce sveti,probav so reset pozadi vo edno dupce ama ne go biva , ovde dobiv sugestija deka e riknat biosot sto ke e toa i kako toa da go resam po sugestija sobios na fled drajv ( voopsto ne znam sto e toa ) POOOMOOSS
  10. kvarz
   kvarz
   Те молам обрни внимание на постов. Ако имаш од Chieftec напојувања дај ми цени, а ако не ти е проблем и цени за деловите што треба да ги земам од планираната конфигурација. :)
  11. RagingDemon
   RagingDemon
   Ке можеш ли ти да им кажеш да ми испратат 6 пински конектор за струја со следната пратка, оти тебе те знаат? Другите две немора, ама без овоа неможам да ја уклучам картичката...
  12. RagingDemon
   RagingDemon
   Му ја дадов картичката вчера на Златко.
  13. daniel111
  14. RagingDemon
   RagingDemon
   ok, успат види и со Сале кога ке доага.
  15. gOJDO
   gOJDO
   Во понеделни да ја резервирам, за сигурно и ќе ти пишам.
  16. RagingDemon
   RagingDemon
  17. goce ilievi
   goce ilievi
   а дали можеш да ми најдеш плоча.Гледам дека имаш повеќе делови,па ме интересирало.Пиши и мсн ако имаш.
  18. gOJDO
   gOJDO
   Супер. А дали ти се среди оној делот со ДВД режачот?
  19. Angel
   Angel
   Pozdrav Kiril,
   posle mnogu izmacuvanja, konecno uspeav da go sredam laptopot. Vrativ postara verzija na BIOS i sega se e OK. Inaku problemot bil vo nesto kako strongROM del za BIOS koj se vrzuval direktno za boot sektorot na Vista na diskot. Jas imam Vista instalirano ama ne uspeav da go butiram. Vo sekoj slucaj na krajot izleze se OK. Golemo fala za pomosta i podrskata, pa se nadevam deka naredniot pat ke se slusneme za nesto dobro
   Pozdrav
   Fala ti
   Angel od Kumanovo
  20. Angel
  21. Angel
  22. Tomekk
   Tomekk
   1. На SlICK му/ѝ се допаѓа ова.
  23. kruskovac
   kruskovac
   ama sam glup bija...
  24. gOJDO
   gOJDO
   во биосот ти го детектира дискот. WDC2500AAKS
  25. kruskovac
   kruskovac
   ...BTW, ако не се лажам, хард-дискот кој го имаш ти е Western Digital 250GB.:ermm:...
   Eее, некој го обрал лозјето :)...
   Кога го прочитав ова, и се замислив-можеби да сум со Western Digital 250GB. Ама од каде ми е во лавата Hitachi 320 Gb, пак? Во моментов не можам да се сетам, ни да проверам можам додека не си го решам проблемот со машината. А од каде пак„ ако не се лажам„?, единствено ако од тебе ја имам купено истава... ...кај ти е сервисиот/дуќанот?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Локација:
  сред село
  Занимање:
  диско денсер
  Processor & Cooler:
  Intel со вентилатор
  Storage:
  полн
  PSU:
  ЕВН Снабдување
  RAM:
  алуминиумски
  VGA:
  Super VGA
  Case:
  closed
  Mouse:
  хрчак домашен
  Audio:
  сардисаунд
  Monitor:
  телевизор у боја
  Keyboard:
  механичка
  Motherboard:
  Asus
  OS:
  Windows
  Прекар:
  gOJDO
  Професија:
  мангуп
  Омилен цитат:
  „Волкот бил дебел во вратот затоа што сам си колел офца“ - народна поговорка
  Музика:
  да не е психоделичен фолк или тежок/мртов ментал
  Видео:
  www.porntube.com
  Програмски јазици:
  машински и рачен
  Најчесто користени апликации:
  виндоус
  Омилен спорт:
  шах, пикадо, табла
  Интереси:
  имам

  Потпис

  Избришан потпис од модератор, прекршено правило број 7.