• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Gogo

 1. Gogo

  Училишен едубунту заменет со вин портабл

  WIndowsot ги подржува екстендите но прави проблеми. За да мо=еш да го користиш ке ти требаат драјвери што тешко дека ке ги набавиш. Плуст(ти кажувам од искуство) не работи со servicepack3 и треба да се упише сериски број од секоја екстенда во самата програма која ги бутира :S доста е...
 2. Gogo

  Проблем а можеби и моја грешка???

  Направи Clean up na Temoprairy Files и таму имаш опција за оставање само на последниот бекап или System Restore сигурно е направил Sys Restore па ти одземал место :D
 3. Gogo

  Не го покажува BIOS-от

  Незнам од дека дојде до заклучок дека треба да има стартуван оперативен систем за да работи тастатурата. Инаку лично имам УСБ тастаура и работи и пред стартување на ОС. Инаку за адаптерот сум грешка се извинувам. Мики Петровски немора да рипаш мн, пази да не ти бидне нешто ;) Инаку не...
 4. Gogo

  Проблем со звукот!

  Значи вака, пошто кај повекето матични плочи при вклучуванје на 5.1 сараунд влезовите за микрофон и Line In ги користи заедно со стандардниот излез за добивање на 5.1 сараунд.Кога го дели звукот го дели на следниов начин: -L/R Front на кои добивас дел од говорт ама не целосен, овој канал е...
 5. Gogo

  Не го покажува BIOS-от

  epa najdi od drugar nekoj ps2/usb adapter sto ke ti zavrsi rabota,Inaku toa deka poveketo usb tastaturi rabotat samo koga ima operativen vkluceno , nemavrska :D pozz PS:a ,da da ne zaboravam ne igraj si so jumperite na MB oti moze da zeznes nesto posigurno ti e so baterijata :D
 6. Gogo

  Помош при одбирање на сараунд

  човеку според мене најбоље е да си купиш едно ДВД со 5.1 Сараунд и да го приклучиш на зв.карта или ако имаш можност преку него 2.0 звук во 5.1 да го претвориш. Јас до пред некојда година си гледав филмови на компјутер така и слушав музика.:bravoska:
 7. Gogo

  Малку Порно слики (за администратори)!

  :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL: The best f*cking porn in all the world:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL: Се зезам БТЊ закон, добра шега смисли нешто за 1ви Април ;)
 8. Gogo

  Инсталирање на најнеопходните програми после инсталација на Windows

  Да не ги заборавиме AIMP2 како аудио плеер и исто битна алатка е и Disk Defragmenter i Everest
 9. Gogo

  Дивиди со капацитет од 1,1 терабајт

  Blueray и HDDvD(High Deffinition DVD) се иднината а ова е глупост невидена, технологијата на производство е недокажана и се знае дали е исплатлива, пошто златото не е баш евтино.:cool:
 10. Gogo

  FON ќе дели лаптопи за студентите

  Немој да мислиш дека оние што одат на приватен факултет не учат. Туку едноставно мислат дека повеќе ќе научат(барем поголемиот дел) а секако има и такви кои несакаат да учат и одат само така да тепаат време :skuter: Инаку за Лаптопите идејата им е супер, немора да носиш со тебе купишта книги...
 11. Gogo

  Microsoft /=/ Supprot

  Нивниот проблем е што мислат дека сите се глупи, а они демек работат во Мајкрософт и се мозоци невидени, абе секакви глупаци има вработени низ светот:obrazovan: што може ти го зема раб. место али нема врска све у мајкрософт е ретардироно:rolleyes::rolleyes::)
 12. Gogo

  Кредитна картичка со онлајн-заштита

  ova e super, kaj nas koga se ocekuva da pristigne ova?
 13. Gogo

  Едно прашање за поврзување на компјутер

  Дими Убаво знаеш дека на Виндоус ХП прави проблеми, значи се случува да не ти ја препознае екстендата (како во кабинетот по техничко цртање).Инаку иди на официјанлната страна за продажба на екстендите. Многу луѓе се поделени во врска со тоа колку се ефикасни екстендите, значи како прво на нив...
 14. Gogo

  Македонски веб страни

  www.kadevecer.com.mk
 15. Gogo

  Македонски сервер на speedtest.net

  значи нетов ми е срање у боја
На врв Дно