• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од gocheski

  1. G

    Модуларна контрола на ЕМБГ, ЕДБ, ДБС, итн..

    eve vi vo T-SQL prevedete si go i prijatna rabota :)) define sum INTEGER; define ost INTEGER; define cifra INTEGER; define ctrl CHAR(1); LET sum =0; LET sum = sum + edb[1,1]*7 + edb[2,2]*6 + edb[3,3]*5 + edb[4,4]*4 + edb[5,5]*3; LET sum = sum + edb[6,6]*2 + edb[7,7]*7 + edb[8,8]*6 + edb[9,9]*5...
На врв Дно