• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од gocets

 1. G

  VB.NET - Фискална

  wauuu Bujar da si zdrav i ziv 1 000 000 godini. :) Uspesno.... :bravo::bravo:
 2. G

  VB.NET - Фискална

  Bujar, fala mnogu za brziot odgovor, ama barem eden primer za OD DATUM DO DATUM. vo fajlot PF500.IN vnesuvam: 011009,311009 i vadi pf500.err ova: 160, 130, 146, 139, 128, 186 Dali pred datumite treba da stojat nekoi naredbi, kade gresam.... nekako ne gi razbiram kodvite, naciniot na...
 3. G

  VB.NET - Фискална

  Super e se, samo ne znam kako da pecatam izvestai so Fiscal32.exe, nema nekoe upatstvo za komandite kako (zatvoranje na de - nuliranje, izvestai od datum do datum, od broj do broj na fiskalna smetka)?? F1, pls :)
На врв Дно