1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

goceiva's Recent Activity

 1. На goceiva му/ѝ се допаѓа мислењето на ARMac во темата Стручна Литература на приватен сервер.

  Направен е мирор на G. Кој има @gmail адреса може да ми прати ПП да го додадам во team project. Кој нема може да го добие линкот од...

  13 ноември 2019 во 17:50
 2. На goceiva му/ѝ се допаѓа мислењето на Fatal1ty_ во темата Како би се превело на Македонски?.

  12 ноември 2019
 3. goceiva одговори на темата Како би се превело на Македонски?.

  Го има некој поимников да го постави некаде? Странава не работи.

  12 ноември 2019
 4. На goceiva му/ѝ се допаѓа мислењето на moongose во темата Како би се превело на Македонски?.

  Различни работи се, сосема е погрешен преводот.

  12 ноември 2019
 5. На goceiva му/ѝ се допаѓа мислењето на moongose во темата Како би се превело на Македонски?.

  Ние не сакаме постоечките зборови да ги користиме, не па нови преводи да прифатиме. Како на пример:

  12 ноември 2019
 6. На goceiva му/ѝ се допаѓа мислењето на stevo15 во темата Како би се превело на Македонски?.

  На линков имаш преводи на повеќето зборови http://www.mio.gov.mk/sites/default/files/pbl_files/documents/POIMNIK.pdf

  12 ноември 2019
 7. На goceiva му/ѝ се допаѓа мислењето на Vlatzki во темата Стручна Литература на приватен сервер.

  Што се тиче темава, од тие книгите што ги видов нема ниту една за машинство и математика. Можам да асистирам со некои книги од мојата...

  12 ноември 2019