• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од gocegi

 1. G

  USB Cable

  Друже иди бе на пазар, ги има по 100 денара се кај тие што продаваат маски и батерии за мобилни...
 2. G

  Со школскиве лап-топ компјутери на edubuntu

  Овака сеа... незнам дали е твој лап-топот или на некој кај тебе дома, ама во договорот со којшто се зема со БОЛДИРАНИ букви стои дека НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИНСТАЛИРА НИКАКОВ ДРУГ ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ, освен тој што е таму и дека за секоја таква појава, има можност за санкции... така да, јас најдобронамерно...
На врв Дно