1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
goaty
Последна активност:
26 Декември 2019
Зачленет:
5 Февруари 2010
Мислења:
363
Допаѓања:
189
Поени од трофеи:
302

Ги следи 3

Следачи 1

Сподели

goaty

Gaining Experience

goaty последен пат беше виден (како):
26 Декември 2019
  1. На профилот на goaty сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Processor & Cooler:
  Intel i5 3570K + Noctua NH-D14
  Storage:
  Samsung 850 EVO 500GB + WD Blue 640GB + WD Green 1TB + WD MyBook Live 2TB
  PSU:
  Cooler Master Real Power Pro 700W
  RAM:
  4x 4GB Kingston HyperX blu 1600MHz DDR3
  VGA:
  Sapphire Radeon HD 7950 @stock
  Case:
  Cooler Master CM 690
  Mouse:
  Logitech G502 Proteus Spectrum
  Audio:
  Asus Xonar Essence STX + Schiit Modi 3 + Schiit Magni 2 Uber + JBL LSR305 + Sennheiser HD 600 + Philips Fidelio X2 \w V-MODA BoomPro
  Monitor:
  Dell U2412M + Dell U2414H
  Keyboard:
  Logitech G810 Orion Spectrum
  Motherboard:
  Asus P8 Z77-V LX
  OS:
  Windows 10 Pro