• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од gimlet

 1. G

  Django Web Framework

  Ме интересира општо мислење. Дали и колку е посигурна една web апликација изработена на пример во Python web framework (како на пример Django) споредено со различниве PHP framework. И кое е полесно за работа?
 2. G

  Има ли некој работено во OGRE 3D?

  Одлични туторијали. Само продолжи така. Најлесен начин за учење според мене е така, со преведување и пробување, иако оди бавно. Постои добра книга за OGRE " Pro OGRE 3D Programming ". Очекувам следни туторијали.
На врв Дно