• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од GigaC

 1. GigaC

  Custom ListView design

  може да ми помогнеш околу тоа...или дади ми keywords за Google search...би ти бил многу благодарен
 2. GigaC

  Custom ListView design

  Некој пример ? Како можам да искуцам свој ?
 3. GigaC

  Custom ListView design

  Ме интересира дали е можно да се смени дизајнот на ListView и да изгледа нешто како ова http://tinypic.com/r/161bw5i/5 Користам VB.NET 2012
 4. GigaC

  Дистрибуција на MAC OS за HP ProBook 4720s ?

  Вака...не сум многу упатен во овие ствари. Со другар се обидуваме да инсталираме Hackintosh и од тоа што читав на секој комп не одговарало секаква дистрибуција...па ме интересираше за мојот :) валда разбравте што ве прашувам :)
 5. GigaC

  Дистрибуција на MAC OS за HP ProBook 4720s ?

  Дистрибуција на MAC OS за HP ProBook 4720s ? Фала однапред
 6. GigaC

  Галерија

  Итно ми е потребна скрипта за галерија.... галерија која ќе биде вметната во сајт... еве како оваа на пример излистани мали слики и кога кликаш да можеш да ги менуваш(следна/предходна)
 7. GigaC

  Која песна ја слушате во моментов?

  Bob Marley & The Wailers - Iron Lion Zion :bravo::bravo::bravo::bravo:
 8. GigaC

  Ај да се кладиме дека за време на распуст нема да има ни една тема во C // C++

  Зависи и тоа дали му зуи некое уше :D
 9. GigaC

  Која песна ја слушате во моментов?

  Kings of leon - Closer
 10. GigaC

  Добра македонска страна која е целосно создадена од Македонски програмери

  Teteksfans само незнам типот кога планира да ја стартува... иначе му ја напраивме веќе од поодамна :)
 11. GigaC

  Слика што мрда (Не е анимација)

  брат со некоа скрипта...валда java :) ја придвижува најверојатно сликата горе-доле и ете ти :)
 12. GigaC

  Language бар

  Па зависи и од сајтот... ако ти е статичен пр. http://xeezi.com/ би можел во две папки како што ти ја даде идеата DekoRoker а ако имаш нешто како контролен панел па додаваш новости едно друго... малце посложено ќе ти е :)
 13. GigaC

  Matlab

  пиши ми на ПП
 14. GigaC

  BitMe.ORG

  Да, такво нешто е. Има еден куп ствари, али за регистрација мора да имаш покана :(
 15. GigaC

  BitMe.ORG

  Здраво момци... сакам да прашам дали некој слушнал за BitMe.ORG и дали може да ми прати покана ако има Account... Фала однапред :)
На врв Дно