• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GigaC

Веб-страница
http://www.xeezi.com/
Прекар
Secret_Face
Професија
Ученик
Омилен цитат
You can't judge a book by looking at the cover
Музика
Rock, Metal, Punk
Програмски јазици
Visual Basic
Pascal
Delphi
Php
Најчесто користени апликации
Mozilla Firefox, Visual Basic, Pascal, Dreamweaver, EasyPHP

Контакт

Скајп
popov_argirco

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 3. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 4. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 5. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 6. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно