• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од GhostFreak

 1. GhostFreak

  Дигитализација на ТВ

  ги нуди следниве опции "Scan Mode"-----------by channel or by frequency “Scan Band”------------UHF or VHF “CH No”------------CH05(177500Hz) to CH69(858000Hz) "Frequency"--------(177500Hz) to (858000Hz) "Bandwidth"---------6MHz or 7MHz or 8MHz
 2. GhostFreak

  Дигитализација на ТВ

  едно прашање, го купив ресиверот модел TV Star T910 USB PVR но не фаќа ниту една програма. Што треба да изменам во Installation/Channel Scan?
На врв Дно