1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Recent Content by genkisi

 1. genkisi
 2. genkisi
 3. genkisi
 4. genkisi
 5. genkisi
 6. genkisi
 7. genkisi
  Тема

  Asp ili Asp.net

  Moze li nekoj da mi objasni koja e razlikata megu asp i asp.net
  Тема од: genkisi, 15 Март 2011, 3 одговори, Во форумот: PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)
 8. genkisi
  Тема

  Ucenje na C#

  Dali e potrebno za da se nauci C# predhodno da se znae C++ ili nesto drugo
  Тема од: genkisi, 10 Март 2011, 4 одговори, Во форумот: C // C++
 9. genkisi