• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
G
Реакции
112
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

 • Drugar imam jas ist procesor q8200 core 2 quad ama nemam maticna za nego , slucajno da ne prodavas maticna ili ako se razbiras da mi kazes dali povekje mi se isplakja da kupam dd3 ili ddr2 L775 maticna
  G
  geek22
  nemam veke 775, a za ddr2 li ddr3, toa zavisi kakov ram veke imas, ako nemas nikakov ram, togas zemi ddr3 ploca, ddr3 ramot e poevtin i pobrz.
  pozz
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно