• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од GDMN

 1. G

  Не можам ниту да го инсталирам, ниту да го избришам Windows Messenger/Mail

  Само да пишам дека успеав да го избришам комплетно Windows Live Mail со програмата Windows Install Clean Up, но не и Messenger-от.
 2. G

  Не можам ниту да го инсталирам, ниту да го избришам Windows Messenger/Mail

  Пробав, али пак ништо. Не можам Restore да направам, бидејќи проблемот ми е од одамна, а тек сега ми текна да го решавам. Во Application Data и во Program Files избришав се што можев, а пробав и со Your Uninstaller, кој не го наоѓа Месинџерот. :S
 3. G

  Не можам ниту да го инсталирам, ниту да го избришам Windows Messenger/Mail

  Избришан е Essentials, меѓутоа се останати неколку програми со Live додавка, како Windows Sync, Windows Live Sign-In assistant и Windows Live Upload Tool. Да не треба и нив да ги бришам? Иначе пробав со Registry Mechanic, како демек најде многу проблеми кои ги реши, но не и овој проблем...
 4. G

  Не можам ниту да го инсталирам, ниту да го избришам Windows Messenger/Mail

  Пред некое време имав проблем со Windows Live Mail, па се решив да го избришам. Но, бидејќи не можев да го направам тоа, решив да го унинсталирам и Месинџерот и тука настанаа проблемите. Нешто не ми успеа унинсталацијата, па се обидов да ги избришам фолдерите што ги содржат Windows Live...
 5. G

  Не можам да го дефрагментирам Local Disk (C:)

  Во ред е дечки, средена е работата, ви благодарам за помошта.
 6. G

  Не можам да го дефрагментирам Local Disk (C:)

  Да бидам искрен, немам направено дефрагментација на дискот веќе една ипол година, па пред некој ден прочитав дека за одржување на компјутерот, мора да се направи тоа. Пробав со Diskeeper, на едниот Local Disk му направив успешно, но на другиов (каде што ми е инсталиран и Windows-от) не сака, ќе...
На врв Дно