1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaston's Recent Activity

 1. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на xhktw во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Што убаво ми кажа сега.. Ептен ти е на место муабетов, да преспијам на идејава па може да им направам еден клизач на Сетек утре. :)

  10 Април 2020 во 00:23
 2. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на TATA_MATA во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Ако ти е кеф да имаш такво RGB водено ладење- направи си кефoт. Во спротивно има малку логика во тоа да купуваш водено ладење за буџет...

  10 Април 2020 во 00:23
 3. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на Rikimaru во темата After market cooler ili liquid cooler ?.

  Поздрав боки, тука влегуваат во игра повеќе фактори пред давање добра препорака: - што CPU имаш? - каков кулер имаш моментално? - каква...

  9 Април 2020 во 21:28
 4. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на G4M3R во темата Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија).

  Имам отворено разни слушалки и или е жица или што ми текнува кај суперлукс кога имав, баш двете метални делови ги користат за пренос на...

  9 Април 2020 во 13:02
 5. Gaston Прикачи датотека во темата Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија).

  Да не знаеш како се носи сигналот на десната слушалка? Тенка жица протната во тие металните рамки? Или? [ATTACH]

  AKG_K72_RestingAngle.jpg 8 Април 2020 во 21:35
 6. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на MacRazor во темата Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...).

  Затоа другар следен пат кога ќе зимаш ТВ ќе гледаш гаранција да има 5 години. Тоа е најважно. Длабоки бои, кулед или лед, ВА панел или...

  8 Април 2020 во 20:23
 7. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на lynx во темата PlayStation 4 дискусија.

  Мислам дека треба да ти го опнат, со еднодневен бан.

  7 Април 2020 во 20:38
 8. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на ARMac во темата Во врска со лаптоп кога играм игри.

  Не се игра на батерија. Имаш опција override да направиш со custom power plan. Сите лаптопи бучат, особено во гејминг (част изузетцима)....

  5 Април 2020 во 20:57
 9. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на PC_GAMER во темата SSD Samsung 860 QVO vs Kingston A400.

  Во ред. Фала ти на појаснувањето. Не ми беше поентата да мудрувам туку едноставно и јас не можев да разберам зошто така ги прикажуваат...

  5 Април 2020 во 18:20
 10. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на gremlin во темата SSD Samsung 860 QVO vs Kingston A400.

  Samsung Magician не оптимизира ништо во оперативниот систем но добро е да ти биде инсталиран за да следиш состојба на дискот, тоа е една...

  5 Април 2020 во 18:20
 11. Gaston одговори на темата SSD Samsung 860 QVO vs Kingston A400.

  Ок, и? Која е разликата од QLC до финтаџискиот залажувачки опис 4-bit MLC? Тоа е најефтиниот nand. MLC иде само во Pro изведбите и види...

  5 Април 2020 во 13:57
 12. Gaston Прикачи датотека во темата Интернет провајдер во 2019.

  Кај мене арен е телекабел. Имаат проблеми од време на време факат. Знае да снема и тв и нет и да нема по полсаат/саат, али не е тоа...

  Clip_2.jpg 4 Април 2020 во 20:24
 13. Gaston одговори на темата SSD Samsung 860 QVO vs Kingston A400.

  QVO се дискови со QLC Nand меморија. И не се ОЕМ.

  4 Април 2020 во 16:50
 14. На Gaston му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Предлог Let's make IT forum safe again.

  Добравечер, Во услови на зголемено присаство во домот и значително намалено отсаство од истиот, поради моментланата ситуација нели,...

  Screenshot_3.jpg Screenshot_2.jpg Screenshot_1.jpg 4 Април 2020 во 11:51
 15. Gaston одговори на темата Printer Samsung ML-1640.

  Не знам, на работа го користам. Тонерите кај нас со јавна набава идат.

  3 Април 2020