• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Gamer

 1. G

  Бесплатен Joomla Хостинг

  Во ред, значи купувам хостинг(они ќе ми инсталираат Joomla) и само темплејт треба да си ставам(не се разбирам малце :( ) ?
 2. G

  Бесплатен Joomla Хостинг

  Здраво Сакам да ве запрашам дали знаете некој бесплатен Joomla Хостинг. Исто така сакам да земам хостинг од Ухост(Joomla), па да ве прашам дали е едноставна инсталацијата т.е тие инсталираат а само мене ми останува да изберам темплејт? Бесплатниот ми е за проба... Ви благодарам, позз :)
 3. G

  Видео Ефекти

  За тоа дека може да се направи проблем, може. Затоа ќе снимаме на некое не толку јавно место :) Ти благодарам, позз :D
 4. G

  Видео Ефекти

  Не е сигурно, ама како и да е, оружјата не се вистински(некои се упаљачи) :) Само да изгледаат е финтата :LOL:
 5. G

  Видео Ефекти

  Дали After Effects е најдобар? Сега разгледував низ странскиве форуми велат дека бил најдобар. Првото клипче се планира да биде акционо - Слично како ова : http://www.youtube.com/watch?v=6nQzs48Tt9U&feature=related (Само со подобро сценарио/настан) - Ќе се снима кај рамстор :) Па ми требаат...
 6. G

  Видео Ефекти

  Здраво Еве денес се собравме неколку другари и по некое време и разговор се договоривме да направиме повеќе краткотрајни филмови(во иднина можеби и еден неколку часовен) кој ќе се снима низ учиците на Скопје. Камерите не ни се проблем, впрочем ќе имаме 3 Sony NXCAM & AVCHD камери и една Go Pro...
 7. G

  Гејм хостинг

  Што мислите за бугарскиот интернет? Некои пријатели ми рекоа дека бил супер а и дека не бил мн скап. Или пак сега погледнав на телекабел - http://telekabel.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=93&Itemid=73&lang=en - Кој пакет највише би ми одговарал ? :) Ви благодарам позз :D
 8. G

  Гејм хостинг

  Сега за сега 3-4 илјади евра имам во план(може и нешто повеќе, но да не биде пропадната инвестиција). А колку би ме чинел подобар интернет? Ти благодарам :D Позз
 9. G

  Гејм хостинг

  Somebody help me :plachko2: ?
 10. G

  Гејм хостинг

  Здраво :) Во план сум да направам една инвестиција, поточно сакам да направам свој гејм хостинг. Сакам да ве запрашам колку би ме чинело тоа отприлика, т.е сервер и добар интернет(за почеток серверите немора да се премиум, но да би бил лагот за 32-ца - 20-50) - Значи не најдобар интернет . Ви...
 11. G

  Фејсбук група

  Ти благодарам :)
 12. G

  Фејсбук група

  Здраво Денеска сакав да направам една фејсбук група( Од оние со Like , Ми се допаѓа , тие што се прават на самиот фејсбук не на друга страница ) но никако да најдам . Сакам да ве прашам дали некој од вас знае како да направам група ? Ви благодарам однапред :)
 13. G

  Помош

  Значи јас не побарав некој мене тука да ми соли памет . Јас побарав помош , очигледно ти немаш поим па даваш несериозен одговор :ua:
 14. G

  Помош

  Здраво форумџии :D Можеби темава се софпаѓа со таа на "Filmovi"(Барам македонски темплате...) но јас морам да надополнам нешто па затоа отворив нова тема . И јас сум во потрага на македонски темплате , бесплатен . Поточно , јас барам бесплатен македонски дизајн на страница . Пример ...
На врв Дно