1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

gamer-eddie's Recent Activity

 1. gamer-eddie одговори на темата Совети / Mислења за Hardware / Software.

  crap spam tablet os 10 [MEDIA] View: https://www.youtube.com/watch?v=S9kn8_oztsA

  19 Септември 2019 во 18:08
 2. gamer-eddie одговори на темата Совети / Mислења за Hardware / Software.

  кога викам дека rtx е демо верзија у најбољи случај , ама нееее ја сум грешел [MEDIA] View: https://www.youtube.com/watch?v=CvFftDYN6LQ

  19 Септември 2019 во 17:34
 3. gamer-eddie одговори на темата Совети / Mислења за Hardware / Software.

  [MEDIA] View: https://www.youtube.com/watch?v=aIqVQaf8haA

  18 Септември 2019 во 18:19
 4. На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа мислењето на NikacXMKD во темата i7 4770k + ASUS B85 Pro-Gaming + Kingston 4x4GB 1600mhz RAM.

  Се продаваат следните делови: CPU:Intel i7-4770k MB: ASUS B85 Pro-Gaming - garancija do Maj 2020 RAM: Kingston 4x4GB 1600mhz Cisteno...

  18 Септември 2019 во 01:12
 5. На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа мислењето на LiquidWorm во темата Листа на компании што се занимаваат со ИТ решенија и развој.

  Eve da ima poradi temava: http://bitsia.com http://netcetera.ch http://sdc-software.com.mk http://esoft.com.mk...

  17 Септември 2019 во 11:07
 6. gamer-eddie одговори на темата Ит хорор.

  брат rog загреваат чоекот му направил бољи ладење

  16 Септември 2019 во 23:17
 7. На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа мислењето на Molec во темата Ит хорор.

  [IMG]

  16 Септември 2019 во 23:14
 8. На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа мислењето на StefAngel во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Имав ист проблем и зедов нова матична, касно видов да ти помогнам. Тоа е проблем до матичната зашто изгледа има 32кн биос а новите за...

  IMG_20190813_202430_643.jpg 16 Септември 2019 во 23:12
 9. На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Ако работела со 3200G значи дека: 1) Ти шитнале користена матична 2) Веќе била флешувана и можела од прва да го прочита R5 3600. Ако не...

  16 Септември 2019 во 23:11
 10. На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа мислењето на Dimitar535 во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Можеш да се обратиш во Анхоч или Амако ако ти е земена од таму плочата и ќе ти флешнат нов биос.

  16 Септември 2019 во 23:08
 11. На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  Не ти треба амако. Најди флеш стик од 4гб или помал. Форматирај го со фат 32 Симни најнов фирмвер Сними го на стикот и преименувај го во...

  16 Септември 2019 во 23:07
 12. gamer-eddie одговори на темата Помош со MSI B450 Tomahawk и Ryzen 5 3600.

  флешај ги по ред биосите како што пишува на сајтот од верзија 7C02v17 па натака и проверувај со секој дали ке ти работи btw имам еден...

  16 Септември 2019 во 23:06