1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

fuzzjaw's Recent Activity

 1. fuzzjaw одговори на темата Купувам монитор 19-22.

  Продама Benq монитор

  20 Август 2019 во 22:50
 2. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на SpiritBond во темата Mеханички тастатури.

  Another day another build[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Нараначо се од kbdfans.com , стигна за 7 дена преку USPS пред врата, не...

  20190820_101756.jpg 20190820_101756.jpg 20190820_154549.jpg 20190820_152905.jpg 20190820_152857.jpg 20190820_144324.jpg 20190820_154607.jpg 20 Август 2019 во 17:53
 3. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на M.Pix во темата Ваши фотографии [Читај прв пост!].

  [IMG] Canon EOS R, ISO 50, f/3.5, 15min exposure. Straight outta camera, без никакви едитирања.

  19 Август 2019 во 14:14
 4. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на Mao во темата Предлог за гејминг конфигурација.

  Koga kje te zapucaat na Fortnite ili PubG trosi 3x poveke struja kompjuterot zatoa e podobro pojako napojuvanje za gaming na igri....

  19 Август 2019 во 12:15
 5. fuzzjaw одговори на темата Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  Извини, сум го промашил прашањево. Веројатно е jumping spider, а инаку е сликано во двор од куќа, ги има поприлично ама овај реши да...

  19 Август 2019 во 12:05
 6. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на Fatal1ty_ во темата Ваши фотографии [Читај прв пост!].

  Добив шанса да правам АКТ фотосесија, но условите ми беа многу лоши, а немав поправен. :) Ви издвојува една инспирирана од...

  DSC_0292-Edit.jpg 18 Август 2019 во 19:18
 7. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на StefAngel во темата Одбирање на стар телефон.

  Don't feed the troll

  17 Август 2019 во 13:59
 8. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на FLEGMA во темата Apple паметни телефони - генерална дискусија.

  Точно така. Ако гледаше внимателно ќе видиш дека опцијата постоела многу порано но сега ја активирале со последната надградба (или така...

  17 Август 2019 во 10:57
 9. fuzzjaw одговори на темата Препорака за блутут слушалки.

  Не е дека се скроз без проблем (гејминг/Discord е невозможно преку Bluetooth, пример), ама ваков проблем никогаш сум немал. Имам 3-4...

  17 Август 2019 во 10:16
 10. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на Ulrezaj во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Intel I9 - 9900k - цена 28.500 ( Сетек ) Cooler Master V850 - 5000 ден. ( половно ) Kingston HyperX Predator (16GB) 3200Mhz - 6000 ден....

  20190813_162737.jpg 17 Август 2019 во 09:51
 11. fuzzjaw одговори на темата Препорака за блутут слушалки.

  Локално многу тешко. Јас би гласал за Redmi AirDots, ама ако не ти се свиѓаат, барај Knowledge Zenith (KZ) плус bluetooth кабел за...

  17 Август 2019 во 01:24
 12. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  [img] 220 еура ми го шверцна другарка од Германија.

  16 Август 2019 во 07:24
 13. fuzzjaw одговори на темата Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  S10+, Auto, без Scene Optimizer, минимално едитирана во Snapseed и кропната. [img]

  15 Август 2019 во 16:20
 14. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на boban984 во темата Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  Huawei P20, google photos компресирани [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH]

  20190622_103639.jpg IMG_20190525_123843.jpg IMG_20190529_101314.jpg IMG_20190608_112534.jpg IMG_20190522_123517.jpg IMG_20190712_090615.jpg 15 Август 2019 во 16:19
 15. На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа мислењето на M.Pix во темата Ваши фотографии [Читај прв пост!].

  [IMG] Уште една од Козјак, ова беше сабајлето пред разденување. Козјак по смирен и без ветар не сум го начекал. Сликано е со дрон.

  15 Август 2019 во 13:00