Неодамнешна содржина од Full_Infected

 1. F

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  По сѐ изглеа селфоун е лекот.
 2. F

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Апликацијата telekom ми трошеше.. Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 3. F

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Еве како мобилните оператори крадат интернет, во случајов тимобајл. На неколкупати ми земаа по седум осум мегабајти во секунда и, од неколку мегабајти, за минута време со вклучување и исклучување на нетот, "сум потрошил" 90 мб. Нели, недела наутро, кога спиеме... Секој ден по двесте мегабајти...
 4. F

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Се извинувам доколку не сум во вистинската тема но, имам делови за Nexus 6P на продажба (камери, екран, звучници, странични копчиња, алуминиумското тело и сѐ друго освен плочата). Ми цркна RAM-от и нема што да му правам. Заинтересирани пишете порака. Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 5. F

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Со здравје да си го користиш. Батеријата како?
 6. F

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ми А2 земи си.
 7. F

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Така. Е сега гледам а2 лајт има помоќна батерија и повеќе ppi на инч во однос на А2. Дали по ваше, би стигнал А2 со 6гига рам и 128гига меморија или да си куцнам порачка од нет?
 8. F

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ах ме примети дека ми е мерак да пишам
 9. F

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Здраво на сите. Чекајќи го А2, налетав на А2 лајт во нептун и во Анхоч. Во нептун мислам дека е 16000 денари а во Анхоч околу 12700 денари. Зошто толкава разлика во цените? Дали има некои далавери?
 10. F

  Pixel паметни телефони - генерална дискусија

  2014та зедов галкси С2, батеријата леташе за 3-4 саати работа и мирување. Му се токмам на шаоми А2с па ќе видам. Добар е и галакси А8 ама стравот го вари гравот [emoji16]
 11. F

  Pixel паметни телефони - генерална дискусија

  Имав нексус 7 таблет и рикна. Имав нексус 6п смартфон и тој рикна. Сервисерите немаат решение ни за едниот ни за другиот. Решение - шаоми. Збогум нексус/пиксел. Гугл само на сурфање, нивни уред - никогаш. Дури ни бесплатно добиен!
 12. F

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Два месеци беше таму и Ване рече дека немало надеж
 13. F

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Имам нексус 6п кој никако не сака да се вклучи (освен на полнач, се појавува Google и пак одново...). Дајте предлог сервиси кои би го поправиле или купиле за делови ако не се поправа :/
 14. F

  Pixel паметни телефони - генерална дискусија

  Да не има некој телефонски број од сервисерот од Промо? Мислам дека се вика Даниел. Ај малку помош, благодарам.
На врв Дно