• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од frekky

 1. F

  MSN додатоци

  Верувам дека некој користел Msn discovery или MSN plus кои се стварно корисни и добри додатоци. Ако знаете некои други добри додатоци што сте ги користеле предложете тука...:)
 2. F

  Realtek High Definition Audio

  Имам проблем со драјверите за звучната а тоа е дека не може да се снима преку микрофон,т.е. во recording делот од volume control матрицата за микрофонот е запечатена односно не може да се контролира volum-от..Знам дека проблемот е до драјверите дури и од интернет најдов понова верзија ама не...
 3. F

  Интернет конекција преку switch

  Знам дека рутер би помогнал,но дали во мојов случај може да се најде друго решение?
 4. F

  Интернет конекција преку switch

  Имам еден проблем околу брзината на интернетот.Поврзани сме 4-ца преку switch и проблемот е кога еден од нас ќе почне да download-ира останатите не можат да отворат дури не web-страна..Kako да се направи брзината да се распредели подеднакво кај сите т.е. дали постои некое софтверско...
На врв Дно