• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Filip Najdoski

Роденден
22 септември 1966 (Возраст: 54)
Processor & Cooler
AMD FX-8350 Octa Core 8x4ghz (up to 4.2 turbo)
Storage
300GB WesternDigital
PSU
550w
RAM
HyperX Memory - Beast 12GB 2133mhz
VGA
Sapphire HD7970 OC Edition 3GB
Case
Rosewill Gaming ATX Full Tower Computer Case THOR V2 Black
Motherboard
M5A97 R2.0
OS
Windows 8.1 Pro
Пол
Машки
На врв Дно