1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

FiC DoGG's Recent Activity

 1. FiC DoGG одговори на темата Проблем Дијагностицирање неонка.

  Да, доаѓаат во стандард варијанти Т8, Т5, и идат директно на 220в, треба само да ги извадиш стартерот и баластот, и да врзеш 220 на...

  16 Август 2019 во 18:38
 2. FiC DoGG одговори на темата Проблем Дијагностицирање неонка.

  А да ги извадиш стартерот и тоа другото и да си ставиш лед цевки, не е опција?

  16 Август 2019 во 18:09
 3. На FiC DoGG му/ѝ се допаѓа мислењето на InSides во темата Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија).

  Сталаците се базирани на БАЈРА конструкцијата на ДМАКЕР, но имаат дополнителна пречка за зацврстување со цел зголемување на носивост и...

  14 Август 2019 во 11:04
 4. FiC DoGG одговори на темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Неможе таму да се намести, нема место каде да се стави надворешната единица. Лично не ми смета над глава внатрешната, така ми е...

  13 Август 2019 во 23:25
 5. На FiC DoGG му/ѝ се допаѓа мислењето на Juve_fanatic во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  [ATTACH] Dali imas shansa taa vo spalna da ja stavis na ovaa pozicija kaj shto imam obelezano so rozovo? Nad glava da ti bide...

  IMG_20190813_230452.png 13 Август 2019 во 23:24
 6. FiC DoGG Прикачи датотека во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Наредниот месец, евентуално почетокот на октомври треба да местам клима кај мене во стан. Првична идеја ми беше да земам Тошиба Сузуми...

  klima.png 13 Август 2019 во 22:53