1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Fiasco

 1. 110
  Доделено: 17 Јануари 2019

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)

 2. 50
  Доделено: 17 Јануари 2019

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 3. 40
  Доделено: 25 Февруари 2013

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 4. 10
  Доделено: 6 Јануари 2012

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 5. 10
  Доделено: 9 Декември 2011

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.

 6. 25
  Доделено: 8 Декември 2011

  Модератор

  Трофеј доделен само на модератори

 7. 20
  Доделено: 8 Декември 2011

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 8. 50
  Доделено: 8 Декември 2011

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 9. 25
  Доделено: 8 Декември 2011

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 10. 200
  Доделено: 8 Декември 2011

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.

 11. 137
  Доделено: 8 Декември 2011

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4

 12. 30
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 13. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 14. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 15. 100
  Доделено: 2 Декември 2011

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 16. 10
  Доделено: 2 Декември 2011

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 17. 5
  Доделено: 2 Декември 2011

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот