1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои го/ја следат Fiasco

 1. Devojkata

  Redhair Geek, 28
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  245
 2. dime_zd

  Intern, 24
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 3. Elancer-honorarna rabota

  Intern
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  55
 4. Geek

  Intern, Машко
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  10
 5. gokica

  Модератор
  Мислења:
  8,473
  Допаѓања:
  10,463
  Поени од трофеи:
  2,342
 6. JunkieMKD

  Retro King, Машко, од Ке Пенине
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  981
  Поени од трофеи:
  842
 7. Koen

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  240
  Допаѓања:
  77
  Поени од трофеи:
  247
 8. NIKE

  Intern
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  0
 9. pavle

  Intern, Машко
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  50
 10. prichina

  Cuda 5.5, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  7,810
  Допаѓања:
  5,012
  Поени од трофеи:
  2,312
 11. ProNoob

  Intern
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  13
  Поени од трофеи:
  45
 12. Sale90

  Intern, 29
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 13. the.w

  Intern, Машко, 33, од Скопје
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  28
  Поени од трофеи:
  70
 14. theurednik

  Sensei Модератор, Машко
  Мислења:
  499
  Допаѓања:
  133
  Поени од трофеи:
  190
 15. Мартин`

  Intern
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0