Неодамнешна содржина од facebuk

 1. facebuk

  Ваши Photoshop креации

  @bl0ck интересна креација штета што не си можел да стигниш за натпреварот. П.С има известување пред натпреварите или кој како ќе стигне од админите организира и кој како ќе фати учествува?
 2. facebuk

  Makedonski Igri!!

  доколку се најде храбра душа да направи некоја од познатите и не толку познатите игри би било добро да се направи македонска верзија на играта Call Of Cthulhu Dark Corners Of The Earth играта е first person horror advanture shooter. доколку вистина некој се нафати сакам да напоменам дека играта...
 3. facebuk

  Стартувана е Мафиа.мк

  добра е играта само ме зачуди тоа што во првите постови читав еден член имаше објавено дека имал 43.000 моќ(тогаш)во ранг чистач. јас имам 45.575 моќ во ранг клошар. инаку вистина има проблем со организираниот криминал. пробав вчера да организирам злосторство и на другарот му стигнало дека нема...
 4. facebuk

  Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

  прво би го затворил перманентно бордот :D потоа би ги средил ранговите на членовите па би ги потсредил категориите зошто не се знае кој јаде кој плаќа па....(не ми текнува друго) и на крај би го активирал бордот :D :D
 5. facebuk

  Што имате на Ctrl+V

  msconfig
 6. facebuk

  Edubuntu Pranks

  можиш да го зафркнеш многу лесно и без поголема штета. оди во терминал и напиши: passwd и таму прво ќе ти го побара пасвордот што ти е моментално на јузерот и после новиот пасворд два пати ќе го впишиш и нема после другиот ученик од другата смена да може да се логира со тој јузер. ВАЖНО: Не го...
 7. facebuk

  Дали имате свој веб лог (блог)?

  имам блог ама не е добро изработен така да го имам заборавено. иначе беше http://vlatko.sosblog.com/
 8. facebuk

  i5 750 или i7 860

  gOJDO дај кажи некоја конфигурација што вклучува i7 процесор. еве имаш слобода сам да напишиш. Цена не е битна.
 9. facebuk

  водич за оверклокување

  не сум дојден на форумов оддамна, а и како што беше затворен поради измени и не прошетав по темиве. извинете што отворив нова ваква тема кога веќе имало слични теми на оваа:)):(
 10. facebuk

  Хорор игри

  дојдов до едно откритие. half life 1 сам(никој да нема дома), во темна соба, со слушалки в крај пуштени, и во мрачните вентилации со flash light и ќе видите дека ќе скокнете од стол. јас ко ја играв 4 пати по ред скокнав од стол од страв.
 11. facebuk

  водич за оверклокување

  епа вака не се разбирам баш во хардверов ама сакам да пробам со оверклокување. сега кажете ми ги најважните работи што треба да се земат во обзир при оверклокувањето.
 12. facebuk

  i5 750 или i7 860

  не го видов мониторот но се согласувам со дуле дека не чини. иначе дуле јас зборував за конфигурацијата без мониторот мислам дека и ти ќе се согласиш дека е добра:bravo:
 13. facebuk

  3D Glasses - Red/Cyan - Каде да купам?

  Dark_angelMKD да ми ги даеше мене од охрид сум ене кај е струга на 15 км. шо велиш?
 14. facebuk

  Новиот дизајн на IT.COM.MK

  добар е новиот дизајн само треба да се постават смајлите во брз одговор за да не се чепка во повеќе опции и така.
 15. facebuk

  i5 750 или i7 860

  добра е ама сепак и тоа зависи за што ќе го користиш компјутерот дали само за гејминг или и за 3D изработка, дизајнирање, професионална графика, и др.
На врв Дно