• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од <<ExeCutoR>>

 1. <<ExeCutoR>>

  Sportypal

  Има врска, GPS не фаќа во затворен простор а и доколку се движиш блиску до одредени објекти (згради, куќи, мостови) можно е GPS-от да фрли точки подалеку од твојата точна локација за 20 - 100 - 300 или повеќе метри така да кога ќе ја качиш на веб вежбата можно е да видиш како патеката има мало...
 2. <<ExeCutoR>>

  Кои се вашите 5 најомилени ПЦ игри?

  1. StarCraft - Brood war (a ke bide i StarCraft 2 :) ) - ovaa mi e najdobra startegija od site 2. Gran Turismo za PS (site delovi) - od vozenje koli najdobra 3. GTA (3,4) 4. Quake III Arena - mi se sviga so e brza 5. Driver - na ovaa igrica neznam dali se sekavate ali stvrano imase nekoj...
 3. <<ExeCutoR>>

  No Time for JAVA :D

  да да :LOL::LOL:
 4. <<ExeCutoR>>

  No Time for JAVA :D

  Е ова ви се C++ џии до коска видете каква песна му спремиле на Bjarne Stoustrup. Неможев да се составам од смеење пола саат :D http://www.youtube.com/watch?v=xF0-LGoXtaw&feature=related стварно не се тачни хахах
 5. <<ExeCutoR>>

  Истражување за World of Warcraft и Second Life

  Како нема за BroodWar ке пополнев десет анкети :D
 6. <<ExeCutoR>>

  infel.net.mk holes

  хаха ме преврте од смеење :LOL::LOL:
 7. <<ExeCutoR>>

  McAfee SiteAdvisor

  Мислам дека е супер баш помага и те предупредува на кој сајтови можеш да ги прелистуваш :bravo:
 8. <<ExeCutoR>>

  Trance

  Јас во последно време сум разочаран од трасот, на последните 4 журkи што бев почнале на песни од PlayTV да вметнуваат само kick и мислат дека прават транс. Од минатава година најдобрата журка според мене што се одржа со права транс музика беше на бела ноќ(на школка) и на саем на ретро-електро...
 9. <<ExeCutoR>>

  NASA probe lands on Mars

  Go fativ na CNN vo zivo vcera :D
 10. <<ExeCutoR>>

  OS Crashing

  Od kaj znaes? :)
 11. <<ExeCutoR>>

  Delphi vs. Other programming languages

  GoranBT јас прво одговарaв општо за C++(сакам да дадам доказ дека C++ не е лош јазик) како што можеш да видиш од цитатот на кој е одговорено. Никаде не е спомнат Delphi како јазик туку на јазиците во кој C++ има влијание како што стои во мојот одговор.
 12. <<ExeCutoR>>

  OS Crashing

  Aleks многу си пристрасен и Линукс не е совршен, тоа е тоа, и таму луѓе го правеле и таму може да се случи некоја неочекувана грешка. А дека лажат на сликите дека е Линукс не ми се верува.
 13. <<ExeCutoR>>

  Кои се најбарани програмски јазици???

  Па јас мислам дека се бараат Java и C# највеќе, меѓутоа по мое мислење ако погледнеш на долг рок илзлегува C++0x за некоја година, за она што го критикуваа јазикот работите се поправени и сега е и помоќен па така да јас мислам дека ќе почне доста да се бара а посебно за проекти во...
 14. <<ExeCutoR>>

  Delphi vs. Other programming languages

  Еве објани им на фирмиве посликовито http://www.research.att.com/~bs/applications.html :LOL: Секаде каде што има допир со хардвер, hard core проекти во индутрија и игри таму е и C++. А исто можеш видиш и за C++0x што се спрема па објасувај после. Bell Labs и Bjarne Stroustrup не се...
На врв Дно