• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од evaporate

 1. evaporate

  Електронски цигари

  Реално ниедна течност до сега не ми мавала на цигара. Сепак ако споредам Flavour Art и Ritchy Liqua, Ritchy Liqua ми даваат побллизок филинг до цигара, отколку Flavour Art. Всушност Flavour Art течностите ми немаат никакви допирни точки со цигара или тутун, ама па зависи кој што бара. не ми е...
 2. evaporate

  Електронски цигари

  Јас имам исто непце како твојата сопруга :). Најмногу од сѐ ме копка какво им е чоколадото, затоа што ова Од Ritchy не е баш нај чоколадо ама па немам претстава колку течност за парење може да има вистински чоколаден вкус. Ако кај Горан 3 течности се 500, колку е една?
 3. evaporate

  Електронски цигари

  Инаку според цените на српскиот сајт на E-feel, Деканг течностите им се по цена колку Ritchy Liqua, а и поскапи, затоа што Деканг има повеќе едиции на течности - обични, златна етикета,некои ексклузивни итн. Ако тој Горан продава оригинални Деканг, држи си се до него ;)
 4. evaporate

  Електронски цигари

  Затоа ти напишав дека пресметката е ориентациона. Ќе ти одговорев на форумот каде што оригинално го постави прашањето, ама немаше оставено јасни информации па се откажав. Што ароми иначе користиш од Деканг? И каков вкус имаат? Има ли некој вкус кој конкретно осеќаш во нив? Лешник, овошје...
 5. evaporate

  Електронски цигари

  kjosmofon дали прочита пресметката која ја постирав погоре за тоа колку никотин внесуваш? Иначе ќе те зезав како поправаш лаптопи и праиш шеми за уреди за заварување, а не знаеш да помножиш три бројки, ама ај си реков нема да те чепкам. ;) п.с. Пази да не нарушиш некое правило на форумов во...
 6. evaporate

  Електронски цигари

  Абе изгледа се од другата страна на булеварот, во зградите спроти Скопјанка. Која тупавштина со тоа што не си нацртале мапа ни на фејсбук страната, и тоа што немаат локален веб сајт. Ко што реков претходно, македонски шалабајзеризам! А од кај го купи ти Richy Liqua American Blend? Во главната...
 7. evaporate

  Електронски цигари

  Оди на веб сајтот на дистрибутерот кој продава Ritchy Liqua и FlavourArt течности. Таму имаш листа на дистрибутери, две три познати аптеки. Дистрибутерот си има и своја продавница во Охрид, кај старата автобуска станица. Инаку останав во понеделникот без тешности, па наместо кај дистрибутерот...
 8. evaporate

  Електронски цигари

  Мислам дека @Metuzalem веќе напиша дека користи нокталица. Не сум правел никогаш рекоил, ама по логиката на нештата зависи од фитилот и жицата која ја користиш. Ако осетиш лош вкус, направи dry burn и изгори го фитилот со бренер. Ако не се осеќа лош вкус, сигурно немаш потреба од истото!
 9. evaporate

  Електронски цигари

  @kjosmofon На еден друг форум имаш прашано како се пресметува еквиваленцијата на потрошена течност за електронска цигара во број на испуштени цигари. Од старт да ти кажам дека од едно испитување испаѓа дека апсорпцијата на никотинот од електронската цигара изгледа не е исто како апсорпцијата на...
 10. evaporate

  Електронски цигари

  Не ти треба посебно истражување за да осетиш самиот по месец дена од користење на електронска цигара наместо обична дали белите дробови ти се повеќе оптеретени како што се тврди во написот од iflscience или поодморени. Philip Morris води стратегија на купување на тутунски компании во држави...
 11. evaporate

  Електронски цигари

  Главниот фитил е подебел затоа што ти така си го репарирал или затоа што таков беше и кога го купи атомизерот? И оригиналниот грејач и заменските грејачи за мојот атомизер имаат главен и flavour фитил со иста дебелина. Претпоставувам дека горниот фитил ја блокира пареата,а со тоа го намалува и...
 12. evaporate

  Електронски цигари

  Добро е, ако настане глобална апокалипса, да знаеме дека од кај тебе можеме да набавиме греачи, а од кај @Metuzalem свежо смучкани е-течности. :D Госпоѓите дома ви се гарант пресреќни поради вашето ново хоби :)
 13. evaporate

  Електронски цигари

  @kjosmofon Што ќе ти е толку силиконски конец? Атомизериве со горна глава користат две парчиња по 3-4 cm, ама долниве ни пола сантим (додај уште еден како фира). Додатно, не можам да проценам која дебелина е на мојата глава (CE5 стил), ама ќе да е помеѓу 1-2mm. 3mm тешко дека ти треба за овие...
 14. evaporate

  Електронски цигари

  Може една листа да направиш што сѐ порача од fasttech, ако не те мрзи секако? ;)
 15. evaporate

  Електронски цигари

  Што ти значи тоа 3 нарачки? Делеше на три нарачки ради царина?
На врв Дно