• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Емил

 1. Е

  SSD da ili ne?

  значи не е шемата да се влезе во муабет , 200е губење мислам на губење на нешто што нема да е користливо после таа фаза , а 800 е на конфигурацијата ке изгубам , тоа секој ке изгуби , само што уште ке можам да ја користам после тоа ... така да изгубени се од економски аспект , ама не се изгубени...
 2. Е

  SSD da ili ne?

  чекај малце , колку ограничен е тоа , мислам физички колку е тоа , х пати * у големина на фајл
 3. Е

  SSD da ili ne?

  @Speedy у принцип тоа и сакав да го слушнам .... искрено дома ке ми седи , на едно метро од сегашниот pc , и не ми е битно да има хдд простор , пошто на него само ке се работи и ништо друго , другиов ке биде канта за да си го симнам целиот интернет за по дома :D ... заклучок да си платам...
 4. Е

  SSD da ili ne?

  иначе пошто од anhoch ке зимам за овој ссд правиме муабет SSD 2.5" SATA Kingston V100 Series 64GB
 5. Е

  SSD da ili ne?

  @krale Прашањето е , што ми мења на мене ако ставам ссд , инсталацијата иде стандардно како на обичен хард само што ке си го изберам ссд-то ( пошто читав милион ствари требало да се исклучи обичниот па незнам што се друго ) требало да се префрли user фолдерот да не биде на ссд-то него на...
 6. Е

  SSD da ili ne?

  Поздрав до сите Прв пост , прво прашање Во процедура сум да порачам PC : MB Intel X58SO CPU Core i7-950 GeForce GTX580 12GB DDR3 1333MHz Kingston ...... pc-во во принцип ке се користи само за работа , 3Д дизајн и слично ( архитектонско-градежна коалиција имаме по дома :D ) е сега...
На врв Дно