1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
elitemkd
Последна активност:
24 Мај 2020
Зачленет:
14 Јули 2014
Мислења:
1
Допаѓања:
2
Поени од трофеи:
60
Пол:
Машко
Роденден:
10 Јуни 1994 (Возраст: 25)
Локација:
Велес

Сподели

elitemkd

Intern, Машко, 25, од Велес

elitemkd последен пат беше виден (како):
24 Мај 2020
  1. На профилот на elitemkd сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  10 Јуни 1994 (Возраст: 25)
  Локација:
  Велес
  Processor & Cooler:
  AMD Athlon X4 860K Quad-Core 3.7/4.1 GHz TURBO
  Storage:
  Western Digital Blue 1TB & Kingston HyperX Fury SSD 120GB
  PSU:
  DeepCool DA500M
  RAM:
  Kingston HyperX Fury BLACK 16GB DDR3
  VGA:
  Gigabyte GTX 960 G1 Gaming 2GB GDDR5
  Case:
  DeepCool Pangu V2 BLACK
  Mouse:
  A4Tech Bloody V7
  Monitor:
  Dell UltraSharp 24" U2414H
  Keyboard:
  A4 Bloody Gaming B120
  Motherboard:
  Gigabyte F2A88X-D3H FM2+
  OS:
  Windows 10 Enterprise X64
  Омилен цитат:
  "GIVE A MAN A CONSOLE AND HE'LL GAME FOR A DAY TEACH A MAN HOW TO BUILD A PC AND HE'LL PLAY GAMES FOREVER"