• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од eli992

  1. E

    Odzemanje i sobiranje vo SM,DC i RC

    Pomos ako moze, eve go kodot samo treba da se dopolnat metodite #include<stdio.h> // funkcija za sobiranje na dva 8-bitni broja vo SM format // vlez: a[] - prv sobirok, b[] - vtor sobirok // izlez: zbir[] - zbir na dvata sobiroci void sobiranjeSM(char a[], char b[], char zbir[]) { //...
На врв Дно