• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

elemeNtx_O

Роденден
6 декември 1995 (Возраст: 26)
Веб-страница
http://www.twitch.tv/elementbbbb
Локација
Кичево
Processor & Cooler
Intel Pentium CPU G645 @ 2.90GHz
RAM
4 GB
VGA
NVIDIA GeForce GT 610 1GB
Mouse
Microsoft Inteli
Monitor
ASUS VH192D
Keyboard
Gamin iNTEX
OS
Windows 7
Прекар
Дивјак
Професија
Програмер, Гејмер
Омилен цитат
“ First, solve the problem. Then, write the code. ”
Музика
Класика, клисични Нази, Полски рап.
Програмски јазици
C, Java, JavaScript, HTML и CSS
Пол
Машки
Омилен спорт
Кошарка

Трофеи

 1. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 2. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно