• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од edidenis

 1. E

  Сензор за температура и влага

  Здраво дечки потребна ми е помош да напишам код во асемблер за сензор за температура и влага кој ке комуницира преку паралелна порта доколку има некој искусен кој може да ми помогне може да се договориме да му платам.
 2. E

  програмче за симнување видео

  фала на помошта
 3. E

  програмче за симнување видео

  Би сакал видеото што е на следниот линк да го симнам ако успее некој би му бил благодарен да ми го прати на меил http://www.sitel.com.mk/dnevnik/biznis/italijanci-zainteresirani-za-investicii-vo-lovniot-turizam#comment-100192
 4. E

  програмче за симнување видео

  ми треба некое програмче или начин на кој би можел да симнам видео едно од страната на сител.com.mk.Знаачи сакам само видеото да го симнам кое е прикачено на нивната страна да може да го имам у компјутер.позз
 5. E

  AutoCad на македонски јазик

  Доколку ја има некој книгата ке може и јас да ја добијам може на меил да ми ја пратите.позз
 6. E

  HTC Sensation

  Сакам да купам HTC Seansation или Nokia N8 се мислам па дали може да ми помогне некој како поискусен или пак го има телефонов.позз
 7. E

  Lab view

  Дали има некој кој знае да го работи програмов и кој би можел да ми држи приватни часови.
 8. E

  Проблем со камерата на Skype

  Здраво потребна ми е помош. Значи кога се уклучувам на skype камерата не сака да се уклучи а вака си работи.Пред да го инсталирам програмцето лоадер 7 и да го лиценцирам windowsot се беше ок.Како мозам пак да ја направам да работи кога сум на skype
 9. E

  pomos kniga za C++ za pocetnici

  Здраво Потребни ми се задачи и книга на македонски С++ по можност ако може за почетници. Можна е и само структури и класи и тие сега ќе ми завршат работа :(
 10. E

  помош | Windows 7 поврзување преку crossover

  Здраво потребна ми е помош,ставив 7-ца и сега сакам да ги поврзам двата компијутери преку кросовер кабел(мрежа),но не ми оди снаоганјето на 7-цата.ако сака некој нека ми помогне.:O:O
 11. E

  baram kniga

  здраво барам асемблер книга на македонски и мозе и некој тутуријал . :rolleyes:
 12. E

  блокатор на гпрс сигнали

  знаци потребно ми е несто како следново http://www.megastore.com.mk/Default.aspx?aID=1947&pID=0
 13. E

  блокатор на гпрс сигнали

  kako e mozno da proveram dali ima vgradeno GPRS vo kolata :(
 14. E

  блокатор на гпрс сигнали

  Здраво Потребна ми е сема или уред кој ке ги блокира gprs сигналите.За да не мозе да има gprs пратенје на колата. потребна ми е помос што побрзо.:chudenje:
 15. E

  Пробивање лозинка на Windows Administrator акаунт

  tuturijalot e super.Bi mozel i za drugite raboti 99 da go napises istoto bi bilo dobrodojdeno :bravo::bravo::bravo:
На врв Дно