• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од edabekojsiti

 1. E

  Go Daddy - Promo Codes

  Работи уште кодов т.е купонот и за каде е?
 2. E

  Колку треба да знаеш за да менаџираш VPS ?

  BUMP! Ако може побрзо одговор!
 3. E

  Колку треба да знаеш за да менаџираш VPS ?

  Ќе ја оживеам малку темава :) Дали има некој од познавање на МЕНАЏИРАЊЕ НА ВПС.. И како би се креирало CS server, Web Reseller's Ви благодарам многу! И среќна Нова Година! :)
 4. E

  Брат се разбираш од JQUERY и ако се разбираш додади ме на skype. burcevski.dragan - skype

  Брат се разбираш од JQUERY и ако се разбираш додади ме на skype. burcevski.dragan - skype
 5. E

  Zdravo druze... Aj ako moze dodadi me na skype da te prasam nesto;) burcevski.dragan - skype!!!

  Zdravo druze... Aj ako moze dodadi me na skype da te prasam nesto;) burcevski.dragan - skype!!!
 6. E

  Druze a da ne znaes nekoj dosta dobar Nulled Hosting od stranstvo? Nogranicen!!!????

  Druze a da ne znaes nekoj dosta dobar Nulled Hosting od stranstvo? Nogranicen!!!????
 7. E

  Zulu.mk помош

  Друже има право fatal1ty_ не го троши безвеза времето... Подобро побарај/разгледај што нема а што би можело да се напрај и би било корисно на луѓето одколку една работа да ја има 1000 пати...
 8. E

  Другар дали користиш хостнине и колку се квалитетни?

  Другар дали користиш хостнине и колку се квалитетни?
 9. E

  Другар се разбираш од веб и ако се разбираш еве ти скајп додади ме burcevski.dragan - skype

  Другар се разбираш од веб и ако се разбираш еве ти скајп додади ме burcevski.dragan - skype
 10. E

  Сакам да правам Веб Страна!(па малку помош)

  Ајде да видиме кога сум го отворил тоа прашање на odgovori.mk А кога сум го кажал мислењето на it.com.mk/forum А за тоа што реков да се затвори темата да не билдаат мислев на такви луге како тебе!
 11. E

  Сакам да правам Веб Страна!(па малку помош)

  Готово ми текна идеа. Ке ја видите кога ке ја реализирам. Сепак фала ви на сите Може кључ (да не билдаат)
 12. E

  Сакам да правам Веб Страна!(па малку помош)

  Аха, окок фала сепак Понатака ---->
 13. E

  Сакам да правам Веб Страна!(па малку помош)

  На такви и мислев. Инаку не планирам да го тепам времето така ако правам ке направам нешто корисно ако не не ни правам.
 14. E

  Сакам да правам Веб Страна!(па малку помош)

  Да но според мене би било добро да се напрај некој сајт со повеке сервиси. И сето тоа на едно место да има едно 30-40 сервиси. Што велите а?
 15. E

  Сакам да правам Веб Страна!(па малку помош)

  Здраво, Значи јас ја барам идеата фантазијата ја пуштив и сега неможам да ја соберам :D Ми треба некоја идеа (како што наведов погоре ) да имате сите корист од тоа, а несакам да правам нешто што веќе има. Инаку не сакам да правам од досада него едноставно да помогнам и да споделам нешто во...
На врв Дно