• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од eagle

 1. E

  BIOS update, potrebna e pomos HITNO

  Пред 4 години имав потреба од оваа организација тогаш телефонскиот број им беше 3212440 незнам дали сеуште го користат истиот.
 2. E

  Проблем со Aero темите

  Еве нешто што најдов на гоогле за проблем со аеро. http://windows7themes.net/how-to-enable-windows-7-aero-theme.html
 3. E

  Проблем со Aero темите

  Во експлорерот најгоре во пребарувачот внеси Msconfig. Ќе ти се отвори прозорче со опции, селектирај Diagnostic Startup и рестартирај го компјутерот ако се вклучи како што ти било пред тоа, тогаш имаш некаков софтверски проблем програм, драјвер. Во случај да чекаш повторно 4 мин за да влезеш во...
 4. E

  Нешто подетално за SSD Drive

  Еве едно клипче од youtube каде ја покажува разликата помеѓу обичен хдд и ссд диск вградени во ист модел на лаптоп. http://www.youtube.com/watch?v=pJMGAdpCLVg&feature=fvst
 5. E

  Начин на поврзување на хард диск од лаптоп со десктоп компјутер

  Го размонтирав и приклучокот од напред е всусност адаптер за да го закачам во лаптопот, а без него има 2,5 приклучок и ќе ми треба (External Rack 2.5 IDE USB 2.0 Gembird Aluminium) го имаат на саитот на Anhoch за да го користам на усб хардискот. Фала многу ми користи постот, сам немаше да се...
 6. E

  Начин на поврзување на хард диск од лаптоп со десктоп компјутер

  Се работи за хард диск од лаптоп compaq nx 6110 кој има мислам ATA 6 приклучок сакам да го поврзам со компјутерот дома на IDE i SATA приклучок . Ме интересира дали некој има поврзано ATA 6 со IDE или SATA, Или има идеа како да се поврзат и да функционира, секоја идеа за решавање на проблемов е...
 7. E

  Помош околу купување на нов LCD монитор

  Sakam da si zemam nov LCD monitor do 10 000 den, golemina 20inc ili 22inc i da ima dvi priklucok. Moj favorit za zimanje e Benq E2200HD go ima vo tnt ako moze da go iskomentirate i da mi pisete mislenje za nego (dali go biva), ili predlozete mi nesto drugo do taa cena odnapred fala...
 8. E

  Рам меморија

  Користам 945GZT-M матична која што подржува рам DDR2 со 400/533MHz, Планирам да купам Дали нек1Gb DDR2 800MHz. Има некој што пробал да стави повеќе од спецфираната брзина на матичната и како функционира или воопшто нема ни да го подигне системот.
На врв Дно